Füüsilise isiku pankroti menetlus

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Füüsilise isiku pankroti menetlus

23 Nov 2015, 11:01

Füüsilise isiku pankrot

Tere.

Soovin enda vastu algatada füüsilise isiku pankroti menetlust, kuna võlgnevused on mulle üle jõu käivad. Kuna mul puudub vara ja ise teenin minimum palka, siis puudub mul võimalus pankrotihaldurile ka tasu maksta. Seega lõpeb menetlus tõenäoliselt pankroti raugemisega. Kui aga pankroti menetluse algatamise avaldusele lisada klausel, et palun mind vabastada kohustustest võlausaldajate ees, nii nagu seda soovitatakse esitada koos avaldusega või siis eraldi, kuidas siis kohtupraktikas on see välja kujunenud, mis tulemiga võib kohtuotsus olla?

Lugupidamisega:

Re: Füüsilise isiku pankroti menetlus

24 Nov 2015, 10:55

Kui võlgnik esitab koos pankrotiavaldusega ka kohustustest vabastamise avalduse, siis peab kohus pankroti väljakuulutama ja haldur peab pankrotimenetluse läbiviima [alus: PankrS § 171 lg 1(1) – kui ka esineb alus menetluse lõpetamiseks raugemise tõttu (puudub vara), kuid võlgnik on esitanud kohustustest vabastamise avalduse, kuulutab kohus pankroti välja].

Oma valduses peab võlgnik kindlasti kinnitama, et talle ei ole teada asjaolusid, mis võiksid kohustustest vabastamist välistada ja et ta kohustub täitma PankrS § 173-s sätestatud kohustusi.

Alvaldused võib kirjutada kokku ühte dokumenti, kuid kohustustest vabastamise avalduse võib ka lisada pankrotiavaldusele.

Ilma pankrotimenetlust läbimata ei saa ka kohustustest vabastamise algatamist ja kohustustest vabastamist.

Halduri tasu summas 397 € + vajadusel käibemaks hütatatakse menetlusabina riigi vahenditest.

Juhul, kui võlgnik teenib Vabariigi valitsuse kehtestatud alampalgast kõrgemat palka, siis sellest alampalgast ületavast osast tasutakse kõigepealt pankrotimenetluse kulu.


Vastas Ly Müürsoo.

Vasta