tere

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

tere

21 Mär 2016, 16:14

Nüüd tekkisid veel sellised küsimused. Olen võlgu Soome Nordea pangale ja kiirlaenu firmadele umbes 35 000 eurot.
2015 aasta lõpus kuulutati välja minu eraisiku pankrot. Pankrotihaldur teavitas mind, et kuna ühtegi võlausaldaja nõuet ei ole minu vastu esitatud,siis ta esitab kohtule avalduse minu pankroti raugemisest kuna olen töötu ja sissetulek puudub.
Hiljuti sain aga Soome Nordea panga võlamaksmise teate Eesti Lindorffi esindusest.
Pankrotihaldur väidab, et on Soome võlausaldajaid ka teavitanud minu pankrotist.
Kas neid võlanõudeid piirab ka mingi kuupäev, milleni neid saab esitada? Pankrotihalduri jutust jäi mulje, et ettenähtud kuupäevaks ei olnud keegi võlanõuet esitanud. Ja kas mina pean vastama nendele võlanõuetele, või tegeleb selle kõigega pankrotihaldur?

Re: tere

22 Mär 2016, 19:52

Nõuete esitamise tähtaja üldnorm on:

PankrS § 93 lg 1 – võlausaldajad on kohustatud hiljemalt kahe kuu jooksul pankrotiteate väljaandes Ametlikud Teadaanded ilmumise päevast arvates teatama haldurile kõigist oma enne pankroti väljakuulutamist tekkinud nõuetest võlgniku vastu, sõltumata nõude tekkimise alusest ja nõude täitmise tähtpäevast.


Samas:

PankrS § 102 lg 1 teise lause kohaselt – Nõuet ei saa esitada pärast seda, kui jaotusettepanek on esitatud kohtule kinnitamiseks.


Saan küsijast aru selliselt, et tähtaegselt ei ole keegi nõudeid esitanud ja seetõttu ei ole haldur ka jaotusettepanekut koostanud ega ka kohtule esitanud.

See sõltub haldurist, kas ta peab vajalikuks veel pankroti väljakuulutamisest informeerida ka Lindorff Eesti AS-i või mitte. Kuna jaotusettepanekut kohtule esitatud ei ole, siis teoreetiliselt saavad võlausaldajad veel nõudeid esitada.

Tavaliselt tegeleb võlausaldajate ja nõuetega pankrotihaldur, kuid võlgnik peab haldurile andma oma vara ja kohustuste kohta vajalikku teavet.

Soovitan küsijal siiski Lindorff Eesti AS-i ja ka pankrotihaldurit e-kirjaga teavitada, et küsija pankrot on väljakuulutatud ja nõudeid saab esitada vaid Pankrotiseaduses sätestatud alustel.


Vastas Ly Müürsoo.

Vasta