tere

Foorumi reeglid
Foorumi sihtgrupiks füüsilised isikud.
Küsimusi saab esitada ainult id-kaardiga.
Küsimuste esitamisel kuvatakse Teie ees- ja perekonnanimi.
Küsimustele vastatakse 5 tööpäeva jooksul.
Küsimustele ja vastustele ei saa esitada kommentaare.
Ebasobivad postitused kustutatakse.
Vasta
Postitusi: 12
Liitunud: 15 Mär 2016, 12:36

tere

21 Mär 2016, 16:22

Kas FIEks on võimalik registreerida kui on eraisiku pankrot? Ja kui ei, siis kaua ei saa?

Postitusi: 4030
Liitunud: 18 Apr 2011, 17:06

Re: tere

22 Mär 2016, 19:51

PankrS § 91 lg 1 kohaselt ei tohi füüsilisest isikust võlgnik tema pankroti väljakuulutamisest kuni pankrotimenetluse lõpuni kohtu loata olla ettevõtja, juriidilise sisiku juhtorgani liige, juriidilise isiku likvideerija ega prokurist.

Seega ei saa end registreerida FIEks ilma kohtu loata alates pankroti väljakuulutamisest kuni pankrotimenetluse lõpuni. Kui küsija soovib siiski pankrotimenetluse ajal olla FIE, siis ta peab selleks loa saamiseks pöörduma taotlusega kohtu poole.


Vastas Ly Müürsoo.

Vasta