algatatud pankrotimenetlus

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

algatatud pankrotimenetlus

23 Sept 2016, 14:04

Tere,
olen sattunud võlgadesse ja seda ka kinnisvara haldajale. Kinnisvara haldaja avaldas minu kohta pankrotimenetluse. Hetkel olles kätte saanud kohtumääruse pankrotiväljakuulutamise kohta, peaksin tegema vastulause. Kuidas seda peaksin tegema ja kas on võimalik seda pankrotialgatamist ka peatada?

Re: algatatud pankrotimenetlus

26 Sept 2016, 17:41

1) Kinnisvara haldaja avaldas minu kohta pankrotimenetluse.

Mismoodi keegi on pankrotimenetluse avaldanud? Kas Kinnisvarahaldaja pöördus kohtusse pankrotiavaldusega, et kuulutada välja küsija pankort? Kui jah, siis pidi sellele eelnema näiteks pankrotihoiatus. Kui küsija sellele ei reageerinud, siis on Kinnisvarahaldajal õigus pankrotiavaldusega kohtusse pöörduda. Seejärel pidi kohus Pankrotiseaduse § 16 lg 1 kohaselt pidama eelistungi, kuhu kohus pidi kutsuma ka küsija. Kui küsija kohtukutset ignoreeris, siis ei saa selles kohut süüdistada. Kui kohus oli istungi pidanud, sai kohus nimetada ajutise pankrotihalduri, kes saatis ilmselt teabenõude küsijale. Kui küsija ka seda ignoreeris, siis .... ta ei ole ise täitnud teabeandmise kohustust.


2) Hetkel olles kätte saanud kohtumääruse pankrotiväljakuulutamise kohta, peaksin tegema vastulause.

Kui kohus on pankroti väljakuulutanud, siis sellele ei tehta vastulauset. Määrusele saab esitada määruskaebuse. Kui küsija ei ole nõus sellega, et ta pankrot on väljakuulutatud, siis ta peab tõendama, et ta ei ole maksejõuetu, kuid pöördumise alguses küsija ju ka ise kinnitab, et on sattunud võlgadesse....


3) kas on võimalik seda pankrotialgatamist ka peatada?

Siit on järgmine segadus: eelmises lõigus ütleb küsija, et pankrot on väljakuulutatud, nüüd aga kirjutab algatamisest....

Vastus küsimusele on: pankrotimenetlust ei saa peatada. Samas ma ei saagi päris täpselt aru, kas küsija pankrot on väljakuulutatud või mitte või on kohus alles nimeatnud ajutise pankrotihalduri!


Vastas Ly Müürsoo.

Re: algatatud pankrotimenetlus

30 Sept 2016, 13:34

Tere,
vabandan eelmises kirjas segasuste pärast. Kinnisvarahaldaja on teinud kohtule avalduse pankroti algatamiseks ja mul on võimalus esitada vastuväide 10 päeva jooksu (seda siis hetkel 03.10-ni). Kuidas ja millises vormis ma selle vastuväite saaksin esitada ja millised oleksid argumendid, et saada võimalust võlgasid tasuda graafikualusel?? Samuti on määruses kirjas, et kui võlgnik ei esita vastuväidet, siis nimetab kohus ajutise halduri kirjalikus menetluses... mis se minu jaoks tähendaks?

Re: algatatud pankrotimenetlus

02 Okt 2016, 18:18

1) Vastuväide on vabas vormis. Oma vastuväites pankrotiavaldusele peate tõendama, et Te ei ole püsivalt maksejõuetu, et makseraskused on ajutise iseloomuga ja et pakute (vajadusel) pankrotiavalduse esitajale Kinnisvarahaldajale kompromissi, mille kohaselt Te tasute tekkinud võlgnevust graafiku alusel. Samas peate Te tõendama, et suudate seda graafikut tõesti täita ja samal ajal suudate tasuda ka Kinnisvarahaldaja jooksvaid arveid (eeldan, et Teil ikka on need jooksvad arved). Saate oma sõnu tõendada näiteks oma töölepinguga, millest nähtuks, milline on Teie igakuine sissetulek. Või siis Maksu- ja Tolliameti tõendiga, kust samuti nähtub, milline Teie sissetulek on.

2) Kui Te omi vastuväiteid ei esita või kui kohus ei pea neid piisavalt usaldusväärseteks, siis võib kohus nimetada ajutise pankrotihalduri, kes selgitab välja Teie kõik kohustused ja Teie vara ning annag hinnangu, kas olete püsivalt maksejõuetu või on makseraskused ajutise iseloomuga.


Vastas Ly Müürsoo.

Vasta