kiri

Foorumi reeglid
Foorumi sihtgrupiks füüsilised isikud.
Küsimusi saab esitada ainult id-kaardiga.
Küsimuste esitamisel kuvatakse Teie ees- ja perekonnanimi.
Küsimustele vastatakse 5 tööpäeva jooksul.
Küsimustele ja vastustele ei saa esitada kommentaare.
Ebasobivad postitused kustutatakse.
Vasta
Postitusi: 1
Liitunud: 14 Nov 2016, 19:54

kiri

14 Nov 2016, 20:03

Tere!
Olen võlgades ja korter kah on hüpoteeklaenus. Mul on väga halb tervis viimasel ajal, mind ootab 2 operatsiooni. Töötegijat minust ei saa olla mõnda aega, aga haiguslehe hüvitus on naljakas. Abikaasa on üle aasta töötu, temagi tervis ei ole kiita - saab 60 aastateks. Lapsed on välismaal, aga rahalist abi annavad minimaalselt. Ühtegi laenu makset ei saa välja maksta.
Mida Teie mulle soovitate, et ma korterit ei kaotaks? Muidu jääme tänavale.

Postitusi: 4030
Liitunud: 18 Apr 2011, 17:06

Re: kiri

16 Nov 2016, 18:29

Kui on võetud laen, mille tagasimaksmise tagamiseks on seatud korterile hüpoteek, ehk siis tagatis, siis see, kas korter pannakse müüki, sõltub ainult sellest äriühingust, kelle kasuks on hüpoteek seatud. Kui nemad hakkavad nõuet (ehk siis võlga) sisse nõudma ja kui võlga vabatahtlikult ei maksta, siis on ilmselt selles hüpoteegi seadmise lepingus ka kirjas, et võlgnik (ehk siis küsija) nõustub hüpoteegiga tagatud nõude täitmise tagamiseks sundtäitmisega.

Samas – kui laenuandja pöördub juba kohtutäituri poole, et kohtutäitur hakkaks võlga sisse nõudma ja korterit müüma, on mõistlik esitada kohtusse võlgniku pankrotiavaldus, sest pankroti väljakuulutamisel peatuvad kõikide intresside ja viiviste arvestus (PankrS § 35 lg 1 p 6).

Riigilõiv pankrotivalduselt on 10 eurot.


Vastas Ly Müürsoo.

Vasta