Tere, palun abi!

Foorumi reeglid
Foorumi sihtgrupiks füüsilised isikud.
Küsimusi saab esitada ainult id-kaardiga.
Küsimuste esitamisel kuvatakse Teie ees- ja perekonnanimi.
Küsimustele vastatakse 5 tööpäeva jooksul.
Küsimustele ja vastustele ei saa esitada kommentaare.
Ebasobivad postitused kustutatakse.
Vasta
Postitusi: 10
Liitunud: 17 Okt 2016, 13:27

Tere, palun abi!

16 Dets 2016, 16:55

Tere,
Kui mulle on määranud pankrotihaldur ,kes vaatab, jälgib minu tegevust
haldab ja näeb ka minu pangakontode seise
jne, kas ka muud kaardid e partnerkaart Selveris ( minu isiklik) , statoilikaart ( minu isiklik) samuti teiste juriidiliste isikute firmade pangakaardid, mis nimeliselt ( minu nimi peal) minu käes, kuid juhatuses ma ise ei ole kunagi olnud - kas kõik need kaardid kaotavad nüüd kehtivuse , kuna pankrotihaldur on määratud? Pean teadma, kuidas edasi liikuda, kas ma nüüd ei ole mitte keegi !!!!


Aitäh !

Postitusi: 4030
Liitunud: 18 Apr 2011, 17:06

Re: Tere, palun abi!

19 Dets 2016, 18:53

Pankroti väljakuulutamise tagajärjed on sätestatud PankrS §-s 35.

PankrS § 35 lg 1 pankroti väljakuulutamisega

P 1 – moodustub võlgnku varast pankrotivara;

P 2 – läheb haldurile üle võlgniku vara valitsemise õigus...

P 3 – kaotab füüsilisest isikust võlgnik õiguse teha tehinguid seoses pankrotivaraga.

Seega on pankrotihalduril õigus käsutada küsija kontosid ja see sõltub küsija ja pankrotihalduri vahelisest kokkuleppest, kas pankrotihaldur annab küsijale õiguse kasutada pangakaarti või annab pankrotihaldur õiguse võtta arestimisele mittekuuluvad summad välja sularahas.

Pangakaartide käsutamise õigus ei tähenda seda, et haldur sulgeks Partnerkaarti või muid kliendikaarte. Ka ei saa füüsilisest isikust võlgniku pankrotimenetluses pankrotihaldur käsutada juriidilise sisiku kliendikaarte.

Küll aga võib tekkida probleeme juriidilistest isikutsest pangakaartide kasutamisega, millised on seotud küsija pangakontoge või internetipangaga. Kui juriidilised isikud on andnud küsijale volituse käsutada nende pangakaarte, siis soovitan küsijal minna panka ja sõlmida uued internetipanga lepingud, mis ei ole seotud küsija isikilku kontoga.


Vastas Ly Müürsoo.

Postitusi: 10
Liitunud: 17 Okt 2016, 13:27

Re: Tere, palun abi!

20 Dets 2016, 15:00

Suur tänu vastuse eest!
Täpsustan, kui juriidilise isiku pangakaart on minu käsutuses( ise ma juhatusse ei kuulu, pole kunagi kuulunudki),samas juriidilise ettevõtte deebet/ krediitkaart ei ole kuidagi seotud minu isikliku kontoga,kuid internetipanga leping minu isikuga olemas, kas saab siin pankrotihaldur seada juriidilisele isikule ette teatud piirangud, mis seotud minu pankrotti minemisega? Lõpetada juriidilise isikuga pangakaart , mis minu valduses ja kasutuses ja sama internetipanga võimalused, et saaksin vaadata ja jälgida panga seise.Ettevõte on teinud tavalise tüüpleping pangainternetis.

Aitäh !

Postitusi: 4030
Liitunud: 18 Apr 2011, 17:06

Re: Tere, palun abi!

21 Dets 2016, 23:36

Pankrotihaldur on küsija seaduslikuks esindajaks seonduvalt varaga – seega võib pankrotihaldur minna panka ja kui ta peab vajalikuks, siis sulgeda kõik võlgnikuga sõlmitud lepingud. Kui mõne juriidilise isiku internetipanga leping on seotud küsija enda internetipanga lepinguga (näiteks on sama kasutajatunnus), siis võib (ei pea) haldur selle lepingu lõpetada. Kui aga küsijal on juriidilise isiku volikiri, siis ta saab minna ise uuesti panka ja sõlmida juriidilise isiku alt uue internetipanga lepingu.

Juriidilisest isikust pangakaarte füüsilisest isikust võlgniku pankrotihaldur sulgeda ei saa ja seda ei saaks ka pank teha ja kui pank seda tegi, siis peaks juriidiline isik seda pangalt küsima (mis alusel on juriidilise isiku kaardid suletud).

Juhul, kui küsija saab juriidiliselt isikult töötasu, siis on pankrotihalduril õigus teha juriidilisele isikule etteekirjutisi töötasu väljamaksmise viisi kohta (arvestades arestimisele mittekuuluvaid summasid).


Vastas Ly Müürsoo.

Vasta