Tere, palun abi !

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Tere, palun abi !

29 Mai 2017, 14:56

Tere,
Olen juba aastaid võlgu Nordea Pangale , ostetud sai 11 aastat tagasi ,kui oli veel kinnisvarabuum ,maatükid Tallinna lähistel.
Pangalaenuga sai tagatud ka minu isiklik kodu maja Viimsis.Paar aastat tagasi sai maja müüdud pangavõla katteks ,üles on jäänud veel summad 350 000 ulatuses lisanudvad intressid. Kahjuks maatükid mis tol ajal olid väärt 19 milj krooni , seda kinnitavad ka hindamisaktid, ei ole tänaseks pea midagi väärt...vähemalt sellist summat 350 000 et maksta pangalaen tagasi need kinnistud ei taga. Kinnistuid hakati müüma panga poolt määratud kohtutäituri kaudu. Ka maaklerid ei ole suutnud 3 aasta lõikes müüa
kinnistuid sellise hinnaga ,et saaks pangalaenud tasutud .Hetkel on maatükid ümberhinnatud 25.000 ja 30 000 tuh eurot.
Minu küsimus:
Sain paar päeva tagasi hagi nõude kohtult,kus Nordea pank esitas hagi minu võla nõude osas minu vastu, nõudes kohtu kaudu tsiviilkorras antud summad välja.
Minu küsimus ongi, mis nüüd siis juhtuma hakkab, kui mul ei ole sellist raha ka kohtuotsuse väljakuulutamisel maksta,kõik varad müüdud: maja nüüd siis maatükid veel müügis...mis veel saab, mida hullemat veel juhtuda võib? Oskate öelda?
Pankroti väljakuulutamisega olen oodanud, vastasel korral ei saa ma enam juriidilise isiku juhatuses eksisteerida ja see oleks minu elus totaalne krahhh.

Minu eraisiku kontod pankades on juba arestitud.Hetkel veel minu firma mis tegutseb , miinimumpalka sealt maksta saan tegemist ühemehe firmaga..kas ka selle ettevõtte kontod arestitakse? Abielus ei ole , kasvatan üksi alaealist last.
Ma enam ei tea mida teha, minust antud momendil ei sõltu mitte midagi..Kõikide aastate jooksul olen proovinud vallaga asju ajada , kuid tulutult.Igalt poolt on tahetud saada altkäemaksu, seda mul anda pole,nii ongi asjad jäänud venima..ja kõigile jalgu.Pank soovib aga oma raha tagasi saada, samas oli seesama pank ise ,kes lahkelt jagas pangalaenu ,kinnistutel on hüpoteegid panga kasuks, see oli argument muidu poleks Nordea pangalt midagi saanud.

Palun aidake !
KIIRE!

Re: Tere, palun abi !

01 Juun 2017, 07:41

Kuna pank on esitanud hagiavalduse kohtusse võlgnevuse väljamõistmiseks hagimenetluses ja Teie panga nõudeõigust tunnistate, lahendab kohus asja ilmselt hageja e. panga kasuks. Kohtumenetlusse soovitan siiski kaasata juriidilise asjatundja, et vältida üleamääraste kõrvalnõuete väljamõistmist või muul moel Teie õiguste kahjustamist menetluses. Selleks võite näiteks pöörduda individuaalsele õigusnõustamisele. Mugav ja taskukohane on seda teha registreerudes Eesti Õigusbüroo juristi õigusnõustamisele siinsamas juristaitab.ee lehel (http://www.juristaitab.ee/et/form/regis ... -kliendiks). Eesti Õigusbüroo juristid nõustavad kõigis suuremates Eesti linnades, valige omale sobivaim nõustamiskoht ja -viis. Soovitan seda teha võimalikult kiiresti, et jurist jõuaks hagiavaldusega tutvuda ja juba kostja vastuses esitada vajalikud seisukohad ja vastuväited. Eriti pidage silmas menetlustähtaegu.

Eeldusel, et kohus mõistab Teilt võlgnevuse välja ning Teil ei ole võimalik seda vabatahtlikult tasuda, esitatakse kohtuotsus tõenäoliselt sundtäitmiseks täitemenetluse korras kohtutäiturile. Kohtutäituri tegutsemise alused ning võimalikud täitetoimingud on reguleeritud Täitemenetluse seadustikus, mis on leitav internetis aadressil https://www.riigiteataja.ee/akt/112032015087?leiaKehtiv

Vastas Tiina Mölder
Eesti Õigusbüroo OÜ jurist

Vasta