lõpenud pankrotimenetlus!

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

lõpenud pankrotimenetlus!

31 Aug 2017, 12:50

Tere,
mul küsimus järgmine. Mulle kuulutati pankrott aastal 2016 lõpus. Müüsime pankroti halduriga minu varad mahad ja ülesantud võlad said kustutatud, isagi mingi raha jäi mulle alles, 2017 aprill. Nüüd minnes maksehäire infosse näen, et mul on üleval 3 võlgnevust.
Minult pole peale lõpetamise kohtuotsust keegi maksete kohta küsinud!! ja minule teada olevalt tegelesid nende võlgnevustega kohtutäiturid, kelledele sai pankroti akgselt antud teada minu pankroti väljakuulutamisest? Kui suhtlen firmadega, siis nemad väidava osa võlgnevuse olemasolu??? Kui kaua on maksehäire infos need andmed üleval??

Re: lõpenud pankrotimenetlus!

05 Sept 2017, 07:16

Tere

Teie küsimusest selgub, et maksehäireregistris avalikustatud andmete aluseks olevad nõuded on pankrotimenetluses tasutud. Sel juhul peaks maksehäire staatus olema "lõpetatud". Ent ka lõpetatud maksehäirete kuvamiseks on maksehäireregistril oma reeglistik. Sellest tulenevalt on eraisiku maksehäire peale tasumist nähtav 3 aasta jooksul, krediidiasutuste sisestatud maksehäired on pankadele nähtavad 5 aasta jooksul. Maksehäireregistri reeglistik on leitav veebilehel https://www.creditinfo.ee/maksehaireregister/
Kui Teie maksehäire staatus ei ole lõpetatud, tuleb Teil pöörduda maksehäire sisestanud isikute poole selgituste nõudega. Kuna mainite ka kohtutäitureid, tuleb ka neilt küsida. Kui nõuded on siiski tasutud ja nõuete omanikud maksehäire staatust ei muuda, saab tasumist tõendavate dokumentide esitamisega seda ise maksehäireregistrile vaiet esitades vaidlustada.

Lugupidamisega

Tiina Mölder
jurist

Vasta