Eraisiku pankrot ja võlgadest vabastamise menetlus

Foorumi reeglid
Foorumi sihtgrupiks füüsilised isikud.
Küsimusi saab esitada ainult id-kaardiga.
Küsimuste esitamisel kuvatakse Teie ees- ja perekonnanimi.
Küsimustele vastatakse 5 tööpäeva jooksul.
Küsimustele ja vastustele ei saa esitada kommentaare.
Ebasobivad postitused kustutatakse.
Vasta
Postitusi: 1
Liitunud: 07 Dets 2012, 13:22

Eraisiku pankrot ja võlgadest vabastamise menetlus

09 Okt 2017, 00:03

Tere.
Mul on tekkinud suured võlad, millest jõud enam üle ei käi, olen tervise tõttu 60% töövõimetu, käin ka tööl ja teenin miinimumpalgast natuke rohkem. Mul on plaan esitada eraisiku pankroti taotluse avaldus ja kohustustest vabastamise menetlus (vara puudub). Seadus ütleb, et Pankroti väljakuulutamise järel ja kuni võlausaldajate I üldkoosolekuni ei tohi võlgnik Eestist lahkuda.
Siit ka küsimus: kas seaduses on ka erandeid, mis lubavad seoses tööga (transpordin kaupa väljapoole Eestit) käia Eestist väljas?
Või siis kui kaua kulub keskmiselt aega pankroti väljakuulutamisest kuni selle koosolekuni?

Postitusi: 1262
Liitunud: 11 Apr 2017, 12:26

Re: Eraisiku pankrot ja võlgadest vabastamise menetlus

15 Okt 2017, 08:07

Tere,

Pankrotiseadusest Teie küsimuses nimetatud elukohast lahkumise keeldu ei tulene. Küll aga võib kohus sellist keeldu menetluse tagamiseks kohaldada (Pankrotiseadus § 18 lg 1) . Seega on kohtul kaalutlusõigus, arvestades konkreetse pankroti asjaolusid, kas rakendada seda keeldu või mitte. Kui Teie küsimus hõlmab § 88 lg 1 käsitletavat perioodi pankroti väljakuulutamisest vande andmiseni, on sättes sõnaselgelt öeldud, et Võlgnik ei tohi kohtu loata pärast pankroti väljakuulutamist ning enne vande andmist Eestist lahkuda. Seega ei ole Eestist lahkumise keelb absoluutne, vaid selleks tuleb eelnevalt kohtult nõusolek taotleda.

Lugupidamisega

Tiina Mölder
jurist

Vasta