Panga konto arestist vabastamine

Foorumi reeglid
Foorumi sihtgrupiks füüsilised isikud.
Küsimusi saab esitada ainult id-kaardiga.
Küsimuste esitamisel kuvatakse Teie ees- ja perekonnanimi.
Küsimustele vastatakse 5 tööpäeva jooksul.
Küsimustele ja vastustele ei saa esitada kommentaare.
Ebasobivad postitused kustutatakse.
Vasta
Postitusi: 9
Liitunud: 04 Mär 2011, 13:45

Panga konto arestist vabastamine

23 Okt 2017, 18:55

Tere!Kas mul on õigust taodelda panga konto arestist vabastamist, peale võlgadest vabastamise menetlemise algatamise kohutmäärust? Kui on siis kelle poole tuleb mul pöörduda?

Postitusi: 1260
Liitunud: 11 Apr 2017, 12:26

Re: Panga konto arestist vabastamine

29 Okt 2017, 19:42

Tere,

Teie küsimusest ei selgu kes, millal ja mis põhjusel on Teie pangakonto arestinud. Võlgadest vabastamise menetlusele on ilmselt eelnenud pankrotimenetlus. Täitemenetluse seadustiku kohaselt lõpeb täitemenetlus võlgniku pankroti väljakuulutamisega. Sel juhul antakse pankrotihalduri taotlusel täitemenetluse dokumendid ja vara üle pankrotihaldurile.
Võlgniku kohustustest vabastamise menetluse kestel ei saa pankrotivõlausaldajad, sealhulgas need pankrotivõlausaldajad, kes ei ole pankrotimenetluses nõudeid esitanud, pöörata sissenõuet võlgniku varale. Võlausaldajad, kelle nõue võlgniku vastu on tekkinud pärast pankroti väljakuulutamist, ei saa võlgniku kohustustest vabastamise menetluse kestel pöörata sissenõuet usaldusisikule üleandmisele kuuluvatele rahasummadele.

Soovitan pöörduda konto arestinud kohtutäituri poole ja vajadusel selgitada konkreetsetest asjaoludest lähtuvalt küsimust individuaalsel õigusnõustamisel. Seda on mugavaim teha registreerudes Teile sobivasse nõustamiskohta veebilehel www.juristaitab.ee

Lugupidamisega

Tiina Mölder
jurist

Vasta