eraisiku pankrot

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

eraisiku pankrot

05 Jaan 2018, 14:03

Tere!Minul selline mure. Olen eraisiku pankrotis 4 aastat. Eelmine aasta sain teada, et mu usaldusisik on kuritarvitanud mu usaldust ja pole mitte ükski aastalõpp teinud ülekandeid, mis ma olen jäänu võlga. Mina olen korralikult teinud talle ülekanded ja need on ka näha, kuid nüüd sain teada, et ta pole 4 aastat teinud ühtegi ülekannet. Uuest aastast on mul uus usaldusisik, tegin eelmise kohta umbusalduse. Küsimus on, mis ma peaksin edasi tegema ja kuidas see mõjutab mind, kes ma olen korralikult teinud aruandeid ja ülekandeid oma usaldusisikule. Kas pean tegema kohtule mingi avalduse? Või mis on see,mis peaksin nüüd edasi tegema? Jään vastust ootama, sest olen täiesti nõutu....

Re: eraisiku pankrot

10 Jaan 2018, 18:16

Tere,

Kui kohus on määranud Teile usaldusisiku, on viimasel sellest tulenevalt kohustused.
1. Usaldusisik peab võlgnikult saadud maksed hoidma oma varast eraldi ja need vastavalt jaotusettepanekus ettenähtud jaotistele üks kord aastas võlausaldajatele välja maksma.
2. Võlgniku kohustustest vabastamise menetluse lõpuks esitab usaldusisik kohtule aruande. Menetluse lõpetamisel vabastab kohus usaldusisiku.
3. Mõjuval põhjusel võib kohus omal algatusel, võlausaldaja või usaldusisiku taotlusel vabastada usaldusisiku ja asendada ta teise usaldusisikuga enne võlgniku kohustustest vabastamise menetluse lõpetamist. Vabastatud usaldusisik esitab kohtule aruande.
Kui kohus otsustas usaldusisiku vabastamise ja uue usaldusisiku määramise, pidi usaldusisik ilmselt esitama koohtule ka aruande. Sellest aruandest pidi nähtuma kui palju Te olete usaldusisikule raha kandnud ja kui palju on ta seda võlausaldajatele edasi kandnud. Teil kui võlgnikul on õigus tutvuda pankrotiasja kohtutoimikuga. Kui sellest nähtub, et usaldusisik on esitanud aruandes valeandmeid, tuleb sellest kindlasti kohtule teada anda.

Lugupidamisega

Tiina Mölder
jurist

Vasta