eraisikupankrot ja selleks vajalikud toimingud

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

eraisikupankrot ja selleks vajalikud toimingud

08 Jaan 2018, 18:20

tere! minu mure siis selline,et olen 2011 aastast 100% töövõimetus pensionil. peale õnnetust hakkas kõik allamäge veerema nüüd on juba päris suur pall kokku veerenud.nüüd on inkassod,kohtutäiturid selja täpset summat enamei teagi täpselt sest kõik need toimingute kulud on läbisegi ja kuna olen üritanud neile kõigile natuke haaval maksta,aga nii ei suuda ma neid kunagi ära maksta. ise arvan et summa on kusagil 5,6 tuhande juures,pean ka alaealist last kasvatama kuidagi moodi.siit ka kusimus kas ja millised on minu võimalused sellest kuidagi välja tulla?

Re: eraisikupankrot ja selleks vajalikud toimingud

15 Jaan 2018, 06:59

Tere,

Kuhjunud võlgnevustega toimetulekuks on võimalik kasutada võlanõustaja abi. Nõustamiskohtade asukohad ja võlanõustamise kohta üldiselt on võimalik leida veebilehel: http://www.evnl.ee/noustajad. Samuti võib olla vastav informatsioon ka Teie kohaliku omavalitsuse veebilehel. Vōlanōustamine on teenus, mis lähtub iga abivajaja vajadustest. Teenus on suunatud üksikisikutele, peredele ja leibkondadele, kelledel on tekkinud või tekkimas võlgnevus ning kes iseseisvalt ei ole võimelised võlgasid reguleerima või võlgadest vabanema. Võlanõustamise teenuse eesmärgiks on nõustada, kuidas võlgadega seaduslikult toime tulla ning ennetada ja leevendada võlgade tagajärjel tekkivaid muid sotsiaal-, majanduslikke ja tervislikke probleeme.

Lugupidamisega

Tiina Mölder
jurist

Vasta