1. leht 1-st

Võlgadest vabastamise menetlus

Postitatud: 15 Jaan 2018, 10:08
Tere

Mul sai selle aasta jaanuaris kolm aastat täis võlgadest vabastamise menetluse algusest.
Lugesin, et alates eelmisest nädalast kehtib täitemenetluse seadustiku muudatus, mis lubab võlgniku miinimumpalgast (s.o 500 eurot) arestida kuni 20 protsenti (ehk kuni 100 eurot). Mul on ka üks alaealine laps.
Kas see käib ka võlgadest vabastamise menetluse kohta, et siis, kas seadusemuudatusest olenevalt võib rakendada ka minu puhul sellist muudatust?

Re: Võlgadest vabastamise menetlus

Postitatud: 19 Jaan 2018, 18:02
Tere,

Võlgadest vabastamise menetluse puhul rakendatakse Pankrotiseaduse sätteid, mille kohaselt võlgniku töö- või teenistussuhtest või muust sarnasest suhtest saadud tulu või ettevõtlusest saadud tulu nõuded loetakse loovutatuks usaldusisikule. Usaldusisik peab sellest võlgnikule üle andma 25 protsenti. Kohus võib asjaolusid arvestades määrata sellest erineva määra. Seega ei puuduta Täitemenetluse seadustiku muudatus Teid otseselt vaid Teil tuleb lähtuda kohtumäärusega kindlaks määratud summadest.

Lugupidamisega

Tiina Mölder
jurist

Re: Võlgadest vabastamise menetlus

Postitatud: 27 Sept 2018, 11:35
See rohkem ikka küsimus?Kui on lõpetatud võlgadest vabastamise menetlus ja jäetud võlgadest vabastamatta, mis edasi teha??loodan põhjalikku vastust.

Re: Võlgadest vabastamise menetlus

Postitatud: 29 Sept 2018, 11:03
Tere,

Võlgniku kohustustest vabastamise menetluse eesmärk pankrotiseaduse kohaselt on võlgniku vabastamisel pankrotimenetluses täitmata jäänud kohustustest, lõpetada pankrotivõlausaldajate nõuded võlgniku vastu, sealhulgas ka nende pankrotivõlausaldajate nõuded, kes ei ole pankrotimenetluses nõudeid esitanud. Kui kohustustest vabastamise menetlus lõppes vabastamata jätmisega, sellist tagajärge ei saabunud ja kõik olemasolevad kohustused tuleb täita. Võlausaldajatel on selleks taas võimalik kasutada kõiki seadusest tulenevaid õiguskaitsevahendeid, mis pankrotimenetluse ajal olid peatatud.

Lugupidamisega

Tiina Mölder
jurist