kas see kehtib ka eraisikupankroti puhul?

Foorumi reeglid
Foorumi sihtgrupiks füüsilised isikud.
Küsimusi saab esitada ainult id-kaardiga.
Küsimuste esitamisel kuvatakse Teie ees- ja perekonnanimi.
Küsimustele vastatakse 5 tööpäeva jooksul.
Küsimustele ja vastustele ei saa esitada kommentaare.
Ebasobivad postitused kustutatakse.
Vasta
Postitusi: 1
Liitunud: 15 Veebr 2018, 06:44

kas see kehtib ka eraisikupankroti puhul?

15 Veebr 2018, 07:17

Tere,

selline küsimus,et olen eraisiku pankroti usaldusisik. Olen makseid kinnipidanud vastavalt kohtutäituriskeemile. Nüüd sellest aasta (09.01.18)algul täitemenetlusseadustikus tehti muudatus,et parakrahv 132 lg1 prim2 osas,et kuni 20% lubatud ära võtta töötaja palgast. Kui vaatan 2018.kohtutäiturite skeemi,siis nagu võtta ei saa,aga selle punkti järgi peaks nagu võtma või kuidas?Pole õppinud juristik ning kõiki nüansse ei tea,seega kas peaksin kohtu poole pöörduma ja küsima sealt,kas vaatamata kohtutäituriskeemile tuleb mul summast midagi kinni pidada või mis..Palun abi,et teaksin,palju tuleb kinni pidada tänu sellele muudatusele ning kas see kehtib kõikide võlgnikute osas(mõtlen eraisiku pankroti kui ka täitementlust)?Ei taha nagu eksida,et ei jääks mulje nagu hiiliks võlgnikuga kohustustest eemale.Soov asju teha nii nagu peab,et asjadega ühele poole kunagi saada!
Samuti,kui võlgnik võtab pangast raha välja ning paneb alles jäänud raha tagasi,kas seda loetakse tuluks?Toon ka nt.1 laps,võlgnik saab töötasu kätte nt.560 eurot,kohtutäituriskeemi järgi ei saa midagi kinni pidada,kuid kui nüüd arvestada seda uut muudatust,mis tehti,palju ma siis kinni peaks pidama inimeselt??

Ette tänades,Teid

Postitusi: 1089
Liitunud: 11 Apr 2017, 12:26

Re: kas see kehtib ka eraisikupankroti puhul?

22 Veebr 2018, 22:09

Tere,

Teie küsimusest selgub, et võlgniku suhtes on algatatud kohustustest vabastamise menetlus ja Teie olete selles menetluses usaldusisik. Pankrotiseaduse § 173 sätestatakse võlgniku kohustused menetluse kestel. Võlgnik peab tegelema mõistlikult tulu toova tegevusega, töö- või teenistussuhtest või muust sarnasest suhtest saadud tulu või ettevõtlusest saadud tulu nõuded loetakse loovutatuks usaldusisikule. Nimetatud tulust peab usaldusisik võlgnikule üle andma 25 protsenti. Kohus võib asjaolusid arvestades määrata sellest erineva määra. Eeltoodut arvesse võttes tuleb usaldusisikul lähtuda kohtu määruses sätestatust,

Seadusest tulenevalt loetakse usaldusisikule loovutatuks töö- või teenistussuhtest või muust sarnasest suhtest saadud tulu või ettevõtlusest saadud tulu nõuded. Sissetulekuks loetakse eelkõige võlgniku töötasu või muud sellesarnast tasu, päevaraha, konkurentsist hoidumise tasu, intellektuaalse omandi üleandmisest või kasutada andmisest saadavat tasu, pensioni, dividende ning kaupa, teenust, loonustasu või rahaliselt hinnatavat soodustust, mida isik on saanud seoses töö- või teenistussuhtega, juriidilise isiku juhtimis- või kontrollorgani liikmeks olekuga või pikaajalise lepingulise suhtega.Teie kirjeldatud raha välja võtmine ja kontole tagasi maksmine ei ole kindlasti isiku tulu.

Konkreetses asjas kõiki asjaolusid ja kohtu määrusega määratut arvesse võtvaks nõustamiseks soovitan võtta kaasa kohtumäärus ja pöörduda individuaalsele õigusnõustamisele. Nõustamisele tuleb eelnevalt registreeruda veebilehel www.juristaitab.ee

Lugupidamisega

Tiina Mölder
jurist

Vasta