Head inimesed aidake.

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Head inimesed aidake.

15 Jaan 2016, 16:13

Kusimus järgmine.Vabanesin novembri löpul kinnipidamis asutusest ja sain elamispinna Tori valla sotsjaalmajas.Nuud aga sunnib Vald mind minema Pärnusse kölavanimega asutusse Aktiveerimiskeskusse Tulevik elama.Mis on Ajutine majutusteenus vanglast vabanejatele.Mina aga olen ju juba kaks kuud tagasi vabanenud ;) ja ei saa kuidagi enam teist korda vabaneda.Siit ka kusimus kas neil on ka mingi seaduslik alus seda teha ja kas ma pean sinna minema voi saan ma seelest ka keelduda.Teid ette tänades ;)

Re: Head inimesed aidake.

18 Jaan 2016, 16:58

Elamispind sotsiaalmajas ei saa kindlasti jääda Teile alaliseks eluasemeks. Aktiveerimiskeskus Tulevik on mittetulundusühing, kelle tegevuse eesmärgiks on aidata inimesi töö leidmisel, aidata puudega inimesi. MTÜ Tulevik tuleb appi inimestele, kes on sattunud raskustesse ja aitab ka kohalikel ettevõtetel luua uusi töökohti. Lisaks pakub nimetatud MTÜ eluasemeteenust.
Eluasemeteenuseks on sotsiaaleluruumi kasutada andmine isikule või perekonnale, kes ise ei ole suuteline või võimeline endale ja oma perekonnale eluaset tagama. Sotsiaaleluruumi soovija esitab avalduse sotsiaalnõunikule; avalduse põhjendatust arutatakse sotsiaalkomisjonis, kes teeb vallavalitsusele ettepaneku lepingu sõlmimiseks. Lepingud on tähtajalised. Ilmselt oli Teiega sõlmitud leping lühikeseks tähtajaks. Tori valla sotsiaalmaja on esmajoones ikkagi ette nähtud kohaliku valla elanikele. Kui leping oli sõlmitud mõneks kuuks, siis olete kohustatud eluruumi sotsiaalmajas vabastama lepingu lõppemisel ja kasutama MTÜ Tulevik teenust.


Vastas Vambola Olli.

Vasta