arve

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

arve

19 Jaan 2016, 08:17

Tere

Meie probleem on järgmine. Nimelt läks mu elukaaslane õppima Sisekaitseakadeemiasse 2010 aastal ning kahjuks 2013 olles viimasel kursusel langes välja. Teada värk, et õppimine tasuta aga kui kukud koolist välja või ei lähe ametnikuna edasi tööle, pead maksma trahvi selle eest, et riik maksis söögi ja muud kulud. Teised, kes olid koolist välja kukkunud said arve peamiselt kohe. Meile tuli see aga 3 aastat hiljem ehk reedel (15.01.2016).
Kuna töötan ise sisekaitseakadeemias siis küisin üle, kes asi on ikka normaalne, et arve tuleb nii hilja. Selle peale öeldi mulle et peaksin asja edasi uurima nende käest, kes teavad õigusi paremini.
Seega pöördun teie poole.
Mida peaksin edasi tegema? Kas neil on õigus 3 aastat hiljem midagi nõuda?

Re: arve

19 Jaan 2016, 16:56

Eksmatrikuleeritud isikule väljastatakse õppekulude teatis, mille alusel tuleb õppekulude hüvitamiseks kohustatud isikul õppekulud hüvitada. Kulude hüvitamisest keeldumisel käsitatakse õppekulude teatist täitedokumendina. Õppekulusid hüvitama kohustatud isik hüvitab õppekulud Sisekaitseakadeemiale kuue kuu jooksul vastavasisulise teatise saamisest arvates. Tegemist on seadusest tuleneva nõudega, sest õppekulude hüvitamine on ettenähtud rakenduskõrgkooli seaduse §-s 273. Seadusest tuleneva nõude aegumistähtaeg on kümme aastat selle nõude sissenõutavaks muutumisest. Seega ei saa antud juhul rääkida nõude aegumisest. Soovitav on arve vabatahtkult tasuda, sest muidu lisanduvad täitmise kulud. Võiksite aga pöörduda Sisekaitseakadeemia rektoraadi poole avaldusega Teilt nõutava summa ositi tasumiseks.


Vastas Vambola Olli.

Vasta