lapse sünni registreerimine

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

lapse sünni registreerimine

29 Jaan 2016, 14:33

Tere
Minu abikaasa ja minu sõbranna said 12.12.2014 a.-l ühise lapse.
Nii meie, kui ka see naine, on siiamaani abieludes (abikaasa ja sõbranna elavad juba märts 2013.a. alates koos).
Küsimus selline, et mida ütleb seadus, kas nad said dets. 2014 registreerida lapse minu abikaasa nimele, ilma, et selle naise abikaasa oleks andnud allkirja ja kinnitanud, et see pole tema laps ( selle naise abikaasa pole midagi teinud ega teada andnud kuskile).
Et olen lugenud, et kui naine, kes on abielus ja sünnitab lapse, siis läheb laps automaatselt tema oma abikaasa nimele (isegi 9 kuud peale lahutust).
See laps on minu abikaasa nimele registreeritud (jaan. 2016 jäi ta ka isapuhkusele selle lapsega).
Ja kui 2014 oleks pidanud siiski selle naise abikaasa andma teada, et see pole tema laps ja ta seda ei teinud ja minu abikaasa on selle lapse omaks võtnud, siis kas tuleb välja, et see on ebaseaduslikult vormistatud ja nad on võltsinud allkirja?
Suured tänud ette.

Re: lapse sünni registreerimine

30 Jaan 2016, 18:33

Täna kehtiva perekonnaseaduse § 84 lg 1 p 1 kohaselt on lapse isa mees, kes on lapse eostanud. Loetakse, et lapse on eostanud mees:
kes on lapse sünni ajal lapse emaga abielus. Seega võib teie sõbranna lapse isaks olla sõbrannaga ametlikult abielus olev mees. Samas on perekonnaseaduse § 85 abikaasa isaks olemist välistav säte, mille kohaselt välistatakse abielumehest põlvnemine, lapse emaga abielus olevat meest ei loeta lapse isaks, juhul kui ta ei ole last eostanud:
1) abikaasad on selle kohta perekonnaseisuasutusele esitanud ühise avalduse või
2) teine mees on isaduse omaks võtnud.


Kuna teie kirja kohaselt olete te veel abielus, siis palun küsige oma abikaasalt, kas ta on ametikult registreeritud teie sõbranna lapse isana?


Vastas Krista Paal.

Vasta