Kriminaalmenetlus seoses kaklusega

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Kriminaalmenetlus seoses kaklusega

06 Veebr 2016, 15:24

Tere, lugupeetud juristid.

Mul on selline olukord:

Täpselt nädal aega tagasi mul oli väike kaklus tuttava isikuga.
Tegu oli peol. Mina tantsisin temaga kõrval tanstuplatlis, restoranis. Tema oli suhteliselt joobes. Ei saanud aru miks, aga tema hakkas mind järkus solvama ning ebaviisakalt žestikuleerima. Mina ei pööranud selle peale tähelepanu. Seejärel isik lõi mind jalaga vastu minu jalga. Mina kutsusin teda kõrvale ja üritasin välja selgitada, millega oli tingitud tema agressiivne käitumine minu suhtes. Konkreetset vastust ei saanud ja arvasin, et põhjuseks on alkoholi liigne tarbimine. Mina läksin rahulikult edasi tantsima ja tema (isik) läks ja istus oma laua taga. Mina ise olen väga rahulik inimene ja mitte kunagi ei hakka kaklust provotseerima.

Kui pidu lõpes, mina läksin välja garderoobi suunas mööda lauda, kus tema istus. Jälle kuulsin mingisugused ropendused ning solvamised tema poolt enda suhtes. Tulin tema juurde ja ütlesin, et ta peab hoidma ennast käes ja lõpetama sellist käitumist. Ütlesin, et tema liigne alkoholi tarbimine ei ole põhjuseks, miks mina pean seda kannatama. Tema tõusis ülesse ja tuli minu juurde agresiivse kavatsusega. Ütlesin temale, et ma ei taha olukorda forseerida ning läksin saalist minema. Õues me jälle kohtusime ning tema käitumine oli veel agresiivsem. Tema tuli minu juurde, hakkas mind solvama ja kui ma palusin teda selgitada, millega oli tingitud tema löök jalaga ja kõik need sõnad, mida kuulsin tema poolt enda suhtes - tema võtis mind käega jopest kinni ja tahtis käega lüüa. Mina põikasin löögi eest kõrvale ja reflektorselt lõin teda tagasi. Tema kukkus maha, nähtavasti näoga vastu maad.

Üks teine inimene võtis mind kinni ja tassis mind eemale. Isik tõusis ülesse ja mõne aja pärast jälle tuli minu juurde agressiivse kavatsusega. Mina ütlesin, et ei taha enam olukorda forseerida ning tegin samm tagasi. Ütlesin jälle, et ta peab ennast rahustama, sest tema on purjus ja ise oli süüdi sellest, mis juhtus. Kuulsin päris palju ropendust ja solvamist tema poolt. Ei tahtnud olukorda halvendada ja läksime oma tuttavatega koju suuna.

Eile sain kirja E-Toimikust, et algatud kriminaalne menetlus. Nähtavasti isik käis haiglas ja fikseeris need peksmised, mis olid tekkinud. Minu jala peal oli suur sinikas, mida ma olen pildistanud kohe järgmisel hommikul, kui ülesse ärkasin, kuid mina haiglas pole käinud. Hetkel see sinikas on alles, aga juba kollaseks muutunud.

Palun öelge, kas mul tasub praegu minna haiglasse (7 päeva möödunud) ning fikseerida seda sinikat, mis on veel nähtav minu jala peal. Ja kuidas ma pean käituma, kui tegelikult mina ei olnud antud olukorras süüdia ja ei ründanud teda esimesena, sest minu löök oli pigem enesekaitsmine. Tema oli suhteliselt purjus ja kotas oma tasakaalu, kukkus maha näoga vastu maad. Kas mul on šansid ennast õigustada vaatamata selle peale, et minu peksmised ei olnud õigeaegselt fikseeritud.

Ette tänades,

Re: Kriminaalmenetlus seoses kaklusega

09 Veebr 2016, 17:51

Esmalt ja võimalikult kiiresti peaksite ka Teie pöörduma haiglasse, et fikseeritaks Teie vigastus. Kahjuks on tavalised olukorrad, kus kakluse algataja pöördub esimesena politseisse ja teise osapoole suhtes algatatakse kriminaalasi kehalises väärkohtlemises. Kui Teid kutsutakse politseisse ülekuulamisele, peaksite selgust saama, kas Teid kutsutakse ülekuulamisele kahtlustatavana. Teil on kahtlustatavana õigus nõuda kaitsja osalemist aga esitada ka omapoolsed vastuväited ja selgitused ning viidata tunnistajatele, kes olid koos Teiega ja teavad juhtunust. Eelduslikult peaks kriminaalasja menetlemise käigus välja selgitatama ka kõik Teie käitumist õigustavad asjaolud.


Vastas Vambola Olli.

Vasta