Kohtuotsus

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Kohtuotsus

08 Veebr 2016, 17:37

Tere. Olen saanud karistada kohtulikult kümme aastat tagasi. Varem kunagi pole neid kohtuotsuseid pandud interneti avarustesse. Järsku kümme aastat hiljem hakkab neid toppima Cases Legal internetti. Tegin nooruses lollusi ja nendest õppind ja tasunud need ja ka karistusi kandnud aga nüüd hakkab see segama. Mulle lihtsalt ei mahu pähe et kunagi pole neid internetis olnud ja nüüd hakkavad alles tekkima. Kuhu ma peaksin pöörduma või kas üldse on õigust pöörduda. Neile olen ka kirjutanud aga tulemuseta.

Re: Kohtuotsus

09 Veebr 2016, 17:47

Tegemist on Teie isikuandmete avalikustamisega ja töötlemisega. Isikuandmed on mis tahes andmed tuvastatud või tuvastatava füüsilise isiku kohta, sõltumata sellest, millisel kujul või millises vormis need andmed on. Isikuandmete töötlemine on iga isikuandmetega tehtav toiming, sealhulgas isikuandmete kogumine, salvestamine, korrastamine, säilitamine, muutmine ja avalikustamine, juurdepääsu võimaldamine isikuandmetele, päringute teostamine ja väljavõtete tegemine, isikuandmete kasutamine, edastamine, ristkasutamine, ühendamine, sulgemine, kustutamine või hävitamine, või mitu eelnimetatud toimingut, sõltumata toimingute teostamise viisist ja kasutatavatest vahenditest. Isikuandmete töötlemine on lubatud üksnes andmesubjekti nõusolekul. Isikuandmeid võib ilma andmesubjekti nõusolekuta ajakirjanduslikul eesmärgil töödelda ja avalikustada meedias, kui selleks on ülekaalukas avalik huvi ning see on kooskõlas ajakirjanduseetika põhimõtetega. Andmete avalikustamine ei tohi ülemääraselt kahjustada andmesubjekti õigusi. Sellist ülekaalukat avalikku huvi ei saa olla, sest andmed Teie karistamise kohta peaks olema arhiveeritud ja karistatus kustunud, kui tegemist ei ole esimese astme kuriteoga. Karistusregistri arhiivist on õigus Teie andmeid saada peamiselt Teil endal või karistusregistri seaduse §-s 20 lg 1 loetletud riigiasutustel.
Isikuandmete kaitse seaduses ja sätestatud nõuete täitmise üle teostab riiklikku ja haldusjärelevalvet Andmekaitse Inspektsioon. Teil tuleks pöörduda oma isikuandmete avalikustamise asjas kaebusega Andmekaitse Inspektsiooni poole. Kui Teie isikuandmete töötlemise nõudeid on rikkunud juriidiline isik, võib juriidilist isikut karistada rahatrahviga kuni 32 000 eurot ja Teil on õigus nõuda tekitatud kahju hüvitamist.


Vastas Vambola Olli.

Vasta