Konflikt politseiga

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Konflikt politseiga

10 Veebr 2016, 17:18

Mul on sellinne mure, et jaanuari alguses oli mul konflikt politseiga, mind vahistati põhjuseid avaldamata ning ma jäin kannatanuks, mul oli ninaluumurd ning ma jäin ühest hambast ilma. Tegin avalduse politseisse ning hetkel käib menetlus. Kuid sisekaitsapolitsei oli üritanud mind veenda, et ma jään kaotajaks ja soovitanud mul loobuda avaldusest. Seda ma ei teinud. Nüüd, aga jäin ootamatult tööst ilma ning samal päeval ehk eile saadeti mulle kiri Põhja Politsei Prefektuurist, et aastal 2014-2015 on mind jälgitud ja pealt kuulatud. Soovivad selles avalduses saada digitaal allkirja, seda ma ei andnud. Ning selle kirja all seisab tolle sama sisekaitsepolitseiniku nimi, kes ähvardas mind kohtuprotsessis kaotamisega. Kirjas olnud link on aga, liba. See link viib Siseministeeriumi lehele ja on tegelikult nakatatud pahavaraga. Palun nõu.

Re: Konflikt politseiga

10 Veebr 2016, 17:18

Kui Te esitate kaebuse või avalduse, siis peaksite selle allkirjastama. Dokumenti on võimalik allkirjastada käsikirjaliselt ja ka digitaalselt. Kui Teie kinnipidamise juhtumi osas on algatatud kriminaalasi, siis kriminaalasja menetlust juhib prokurör ja vajadusel on võimalik pöörduda prokuröri poole kui olete kannatanu ning leiate, et menetluses tagata Teie õigusi.
Kui Te soovite esitada kaebuse politseitöötajate tegevuse peale, siis üheks võimaluseks on esitada kaebus kõrgemalseisvale politseiametnikule. Kindlasti ei ole lubatud kinnipidamisel kehavigastuste tekitamine, kui Te ei osutanud füüsilist vastupanu kinnipidamisel. Kinnipidamisel olite kohustatud täitma politseitöötaja korraldust isegi, kui see oli ebaseaduslik. Ebaseadusliku ja alusetu kinnipidamise saate hiljem vaidlustada. Oma kirjas peate silmas ilmselt sisekontrolli töötajat, kes õigupoolest teostab kontrolli politseinike tegevuse üle.
Kui Teid ei rahulda kõrgema politseiametniku vastus Teie kaebusele, siis on võimalik pöörduda kaebusega halduskohtusse. Teie probleem võib olla üsna keerukas ja komplitseeritud ning peaksite oma huvide kaitsmiseks pöörduma advokaadi poole.


Vastas Vambola Olli.

Vasta