Korter arestitud

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Korter arestitud

22 Veebr 2016, 22:40

Tere sooviks nõu mida teha edasi, nimelt tuli teade et korter on arestitud. Kui helistasin kohtutäiturile kelle nimi oli kirjas siis sealt sain vastuseks et 2011 aastal oli Elioni võlg see on makstud, aga kohtutäituri tasu maksmata. Ma ei ole saanud ühtegi teadet selle 4 aasta jooksul, et mul on veel midagi vaja maksta ja vanu pabereid ka alles ei ole. Kirjutasin ka kohtutäiturile ja küsisin, et miks ei ole enne ühtegi teadet tulnud mulle aga pole veel vastust saanud. Ei oska kohe midagi teha või kas annab enam midagi teha.

Ette tänades .

Re: Korter arestitud

23 Veebr 2016, 13:42

Teie küsimusest nähtuvalt, oli Teie suhtes alustatud täitemenetlus. Täitemenetluse algatamisel teeb kohtutäitur kohtutäitui tasu väljamõistmise otsuse, mille koos täitedokumendi ärakirja (Teie puhul ilmselt kohtuotsus või -määrus tsiviilasjas) ja täitmisteatega toimetab kätte võlgnikule.
Täitemenetluse seadustiku § 2 lg 1p 16 kohaselt on kohtutäituri tasu väljamõistmise otsus täitedokumendiks. Tsiviilseadustiku üldosa seadus § 157 lg-st 1 tulenevalt on täitedokumendist tuleneva nõude aegumistähtaeg 10 aastat. Seega juhul, kui kohtutäituri tasu on sissenõutavaks muutunud, on kohtutäituril aega selle sissenõudmisega tegeleda vähemalt 10 aastat.

Kahjuks, ei nähtu küsimusest Teie suhtes algatatud täitemenetlusega seotud asjaolud, eeskätt on arusaamatu kas Te tasusite võlgnevuse otse võlausaldajale, täitemenetluses vabatahtliku täitmise tähtaja jooksul või nõudis võlgnevuse sisse kohtutäitur näiteks konto arestimise tulemusena. Ilma neid asjaolusid teadmata ei ole paraku võimalik anda hinnangu kas ja kui suures ulatuses võis kohtutäituri tasu muutuda Teie suhtes sissenõutavaks.


Vastas Oksana Kutšmei.

Vasta