Vajan nõu

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Vajan nõu

02 Mär 2016, 18:22

Minu maja kõrval olemas teine maja, kes pani märk, et parkimine lubartud ainult nende maja elanikele ja veel evakuerimis märk. Jaanuaris 2015 mina parkisin nende märgi all oma auto ja hommikul sain AS Ühisteenuse trahvi, mina saatsin vaidlus ja AS Ühisteenused tühistasid mu trahvi ( mia kirjutasin, et ei parginud oma auto AS Ühisteenuse tsoonis, kuskil ei ole kirjutatud, et seal saab trahvi), mina pargisin oma auto hohe sildi taga kus kirjutatud et, parkimine lubatud ainult majaelanikele ( mina ei ole see maja elanik. Mina ei pargi oma auto lubamata tsoonis pidevalt, aga mõnikord juhtuvad olukorrad, et ma ei saa parkida liiga kaugele ( olen puudega lapse lapsehoidja ja vahest mul keeruline tõsta last 200 m majast) ja pargin seal tsoonis kus ei tohi.

jaanuar 2016 mina sain uue trahvi, saatsin ka vaidlus aga nad kirjutasid, et ei tühista trahvi. Mina maksin trahvi, agama ei ole nõus sellega, kuna oli üks trahv tühistatud ja see tähendab, et nad on nõus minu vaidlusega ja mina siis tean, et seal ei ole AS Ühisteenuse ala, silt ei olnud pandud peale mu eelmise vaidlust, Mingi silt küll kuskil seal olemas, aga mulle seda näha ei ole ja ei ole arusaadav, kas on see ala või ei ole. Mul kõik dokumentid olemas.

Mida mulle edasi teha?

Re: Vajan nõu

02 Mär 2016, 18:23

Kortermajade juurde on alati erastatud maa ja selle kasutuskorra kindlaks määramine otsustatakse korteriühistu üldkoosoleku otsusega. Ilmselt on naabruses oleva kortermaja korteriühistu otsustanud piirata parkimist kortermaja maal ja kooskõlastanud parkimist keelava märgi paigaldamise. Asjaolu, et Te olete lapsehoidja ei õigusta oma auto parkimist alale, kus see on keelatud. Vajadusel tuleks Teil hankida keelatud alal parkimiseks luba ja kui Te olete sellise loa saanud, siis paigaldada, see oma autos nähtavale kohale. Kui Te leiate, et Teie trahvimine on olnud alusetu, siis saate trahvi vaidlustada kohtus.


Vastas Vambola Olli.

Vasta