Karistuse kustumine

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Karistuse kustumine

09 Mär 2016, 12:21

Sooviksin teada, millal mul võetakse kohtuotsused maha? Kui kohtuotsused on jõustunud 2006 ja 2008 aasta ja need on ikka veel kõigile nähtaval. Kui lähen http://www.kohus.ee/et/kohtumenetlus/kohtuotsus ja sisestad minu nime ja kõik on näha. Ühtegi esimese astme kuritegu pole sooritanud. Lihtsalt väga halb on kui need seal kõigile nähtavad. Need väga ammused asjad juba ja see võib takistada mul töösuhteid.

Re: Karistuse kustumine

09 Mär 2016, 12:22

Mingit karistuse mahavõtmist kui sellist, ei ole olemas. Karistatud isikute karistusandmed kantakse karistusregistri seaduse alusel karistusregistrisse. Registrisse kantud isiku karistusandmetel on õiguslik tähendus isiku karistatuse ja kuriteo või väärteo korduvuse arvestamisel kuni andmete kustutamiseni. Karistusandmed kustutatakse registrist ja kantakse üle arhiivi, kui: 1) kuriteo eest mõistetud rahalise karistuse otsuse täitmisest on möödunud kolm aastat; 2) tähtajalisest vangistusest või rahalisest karistusest tingimisi vabastamise korral määratud katseaja lõppemisest on möödunud kolm aastat; 3) üldkasuliku töö sooritamisest on möödunud kolm aastat; 4) alla viieaastase vangistuse ärakandmisest on möödunud viis aastat.
Avaliku ajakirjandusliku teabena kättesaadavate andmete kustutamine ei ole sisuliselt võimalik. Vajadusel peaksite siiski pöörduma vastava portaali administraatori poole. Peale andmete kustutamist ei tohiks olla Teie andmetel õigusliku tähendust ja tööandjad ei tohiks neid andmeid võtta aluseks töölepingu sõlmimisest keeldumisel.


Vastas Vambola Olli.

Vasta