FIE SOTSIAALMAKS

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

FIE SOTSIAALMAKS

14 Mär 2016, 16:11

Tere,


Mure järgmine. 8 aastat lepingulisel tööl käidud. Samas viimasel aastal jäi mul FIE tegevus peatamata, mis jah oli minu viga. 30.11.2015.a. kirjutati välja sünnitusleht. Laps hetkel 2 kuune, ja mulle tuli Maksu ja Tolliametist sotsiaalmaksu tasumise nõue 94.11€. Tekkis küsimus kas seda on alus neil nõuda. Rasedad ja väikese lapsega on ju kindlustatud isikud. Kes vastasel juhul oleks maksnud minu eest sotsiaalmaksu kui ma oleks peatanud tegevuse õigel ajal... Kuhu peaksin pöörduma või abi saama? Maksuamet väidab, et pean selle tasuma, tööandja samuti ütles, et nemad ei pidanud seda tasuma. Kas tõesti jääb see minu kanda?


Ette tänades,

Re: FIE SOTSIAALMAKS

15 Mär 2016, 17:00

Väljend FIE tähendab eraisikust ettevõtjat, mille maksukohustuste eest vastutab eraisikust ettevõtja ise 100%. Teie kirjast ei selgu, millised olid 8 viimast aastat lepingulised töösuhted tööandjaga, (kas tööleping, töövõtuleping, käsundusleping või hoopis FIE- na teenuse osutajana). Juhul, kui oli töövõtjana FIE- na, kas käsutuslepingu või teenuse osutajana, lasub kogu maksukohustus füüsilisesest isikus ettevõtjana Teil hoolimata, et laps sündis.

Lapse sünniaeg, sotsiaalne kindlustatus ja Teie eraettevõtlus pole omavahel seotud, pöörduge uuesti abi ja informatsiooni saamiseks Maksu- ja Tolliametisse konsultatsioonile.


Vastas Jana Kitter.

Re: FIE SOTSIAALMAKS

16 Mär 2016, 13:17

Tere taas,

Tegemist oli töölepinguga kui tööl käisin.

Re: FIE SOTSIAALMAKS

17 Mär 2016, 17:36

Soovitasin Teile juba eelmises vastuses, et pöörduge Maksu- ja Tolliameti poole välja selgitamaks, miks on tekkinud maksuvõlg. Töölepinguga töötades lasub maksude kinnipidamise ja ülekandmise kohustus tööandjal. Võimalik, et maksukohustus on tekkinud ikkagi sellest, et Teie FIE on likvideerimata. Maksu- ja Tolliameti kontakt telefon 1811, või e- post; emta.ee


Vastas Jana Kitter.

Vasta