Varalahususe leping Soomes

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Varalahususe leping Soomes

16 Mär 2016, 21:34

Tere, mul on küsimus varalahususe lepingu kohta Soomes. Nimelt on plaan abielluda Soomes, aga mees on vanglas. Sooviks teha varalahususe lepingut, ennem abiellumist. Oleme mõlemad sisse kirjutatud Eestisse, aga elame mõlemad ajutiselt Soomes. Registreerimine toimub aga Soomes-vanlgas. Soomes pole aga vara soetatud kummalgi, aga edaspidi kui peaks soetama kumbki meist. Kas on võimalik teha varalahususe leping Eestis ka nii, et see kehtiks ka siis, kui abielu on registreeritud Soomes? Kahjuks ei valda Soomes nii palju keelt , et siin notarite jutule minna. Kui on võimalik teha see leping ka Eestis , kas on ka võimalik see leping ,vaid minul kohale tulles vormistada? Ilma, et teine pool kohale tulema peaks?
Ette tänades,

Re: Varalahususe leping Soomes

18 Mär 2016, 12:53

Käesoleva portaali läbi antakse õigusabi Eesti Vabariigis kehtivate seaduste tõlgendamise ja rakendamise osas.

Teie soovite abielluda Soome Vabariigis ja kuna tegemist Euroopa Liidu liikmesriigiga, siis ükski seadus teid seda teha ei takista. Abiellumiseks pidite / peate esitama ühise sooviavalduse, kus on kindlasti reguleeritud abielulised õigused ja kohustused, sh ka varalised suhted. Kui te väidate, et Soome keelt ei tunne ja ei saa aru mis seal avalduses kirjas, siis oleks mõistlik abiellumine edasi lükata, kuni teie tulevane abikaasa Soome vanglast vabaneb ja saate oma abiellumise soovi Eestis täita ja Eesti perekonnaseisuametis selgitatakse teile teie õigusi ja kohustusi eesti keeles ja selgelt. Siinsed dokumendid on kõik eesti keeles ja te saate kindlalt aru, millisele suhtele teie edasine elu baseeruma hakkab. Abielu on väga karm leping ja selles vigu teha võõrkeele mittetundmise ( antud juhul soome keele), on väga kerge ning teie edasist saatust vägagi haavav ja puudutav. Kui teie tulevane abikaasa viibib kinnipidamiskohas, siis pole ju karta, et tema soov just teiega abielluda sealses keskkonnas väga muutuda saaks. Valikud on üsna piiratud. Pidage vastu ja abielluge peale vanglast vabanemist. Või siis on abiellumise põhjuseks mingi muu ettekääne!

Abikaasad saavad oma varalised suhted ka peale abielu sõlmimist reguleerida, abieluvaralepingu sõlmise läbi. Selleks peavad mõlemad abikaasad notarisse pöörduma ja seal ka kohal olema. Pole mõeldav ja seaduslik, et lepingu sõlmimise juures viibib vaid üks abikaasadest. Seega vastus teie küsimusele on, üksi te ühtegi lepingut sõlmida ei saa.


Vastas Krista Paal.

Vasta