Auto liising-omand

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Auto liising-omand

17 Mär 2016, 13:33

Tere!

Pöördun auto liisinguga seotud küsimuse osas. Nimelt on 2012. aastal võetud liisingusse (kasutusrent) auto, millel olen käendajaks. Peale seda abiellusin liisinguvõtjaga, kuid antud abielu on tänaseks lahtutatud. Liisingumakseid maksan hetkel mina ja ka auto on minu valduses. 2017. aastal saab täis auto liisingu periood ning jääb jääkväärtus. Soov on auto siis jääkväärtuse ära tasumisel endale saada. Minu küsimus on, et kas liisinguvõtjal on õigus seda ise teha ehk öelda, et soovib auto jääkväärtusega välja osta? Mis on minu kui käendaja, aga samas auto liisingmaksete tasuja ja valdaja, õigused/võimalused, et saaksin auto ikkagi endale? Küsimus on hetkel hüpoteetiline, st, et liisinguvõtjaga ei ole abielulahutuse käigus läinud tülli, kuid ei tea, mis aastaks 2017 võib olla juhtunud ning ei soovi saada ebameeldiva üllatuse osaliseks, et olen küll autot maksnud, aga jään sellest ilma.

Lugupidamisega ja heade soovidega

Re: Auto liising-omand

18 Mär 2016, 12:50

Kuna Te olete tasunud auto kasutusrendi makseid ja auto on Teie valduses, siis oleks otstarbekas koos lahutatud abikaasaga pöörduda firma poole kellega on sõlmitud kasutusrendi leping ja firma nõusolekul asuda lepingus oma endise abikaasa asemele. Sellisel juhul on Teie jaoks probleem lahendatud ja lepingu lõppemisel saate auto välja osta.
Kui aga juhtub, et liisingfirma ei nõustu lepingu muutmisega, siis ilmselt konto väljavõttega saate tõendada, et olete tasunud Teise isiku eest kasutusrendilepingu makseid ja Teil on õigus nõuda tasutud rendisummade hüvitamist endise abikaasa poolt, kui auto jääb Temale. Kuna kasutusrendileping on sõlmitud enne abielu, siis ei ole tegemist abikaasade ühisvaraga.


Vastas Vambola Olli.

Vasta