Abielueelne vara

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Abielueelne vara

29 Mär 2016, 17:56

Tere!
Ennem abielu on mehel soetatud elamumaa. Nüüd kui oleme abielus ehitame sellele maatükile maja. Kas ma saan õigesti aru, et ka see maja hakkab kuuluma ainult mu mehele? Kuidas oleks võimalik, et maja oleks ühisvara? Maja on peaaegu valmis aga kasutusluba veel ei ole. Milline on kõige soodsam variant muuta maja ühisvaraks?

Re: Abielueelne vara

31 Mär 2016, 17:33

Soovitan teil pöörduda notari poole ja sõlmida abieluvaraleping, millega lepite kokku, et kinnisvara ( sh maa) on teie ühisvara. Juhul kui teine abikaasa pole sellega nõus, siis on teil võimalik nõuda maja ehituseks kulutatud rahade kompenseerimist.


Vastas Krista Paal.

Re: Abielueelne vara

07 Apr 2016, 16:31

Tere!
Kui palju maksab abieluvaralepingu koostamine, kui maa väärtus on umbes 30 000 eurot?

Re: Abielueelne vara

11 Apr 2016, 15:53

See oleneb tõesti vara väärtusest. Miks te peate maa hinna nii kõrgeks panema? Maa maksustamise hind on kindlasti väiksem.

Siinkohal saadan Riigilõivuseaduse lisa nr 1, mille järgi riigilõivu arvutatakse https://www.riigiteataja.ee/aktilisa/13 ... /lisa1.pdf#


Vastas Krista Paal.

Re: Abielueelne vara

12 Apr 2016, 16:53

Tere!

Maa hinna vaatasin selle järgi, mis hetkel turul see maksaks. Kust ma saan maa väärtuse, mille alusel maksustatakse?

Re: Abielueelne vara

13 Apr 2016, 18:14

Te ei pea lähtuma turuhinnast. Maa maksustamise hind on vallas/linnas olemas. Samuti kohalik maakataster. Ka kohalik notar oskab teile maahinna välja selgitada.


Vastas Krista Paal.

Vasta