Varem pensionile

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Varem pensionile

12 Apr 2016, 18:19

Mul on 5 last. mehest lahutasin 9 nov. 2007. Esimene laps sundis 1978 ja viimane laps 1990aastal Koik on oma elupeal. Saan varsti 60. Paar aastat tagasi tahtsin saada lasteaastatega tervise parast pensionile minna aga pensioniametis tuli valja et on paber kus ma olen juba koik lasteaastad andnud 1910 aastal laste isale, Kuigi ma ei maleta kuidas aga kuidagi ta on petnud mult selle allkirja valja. Toestada ma muidugi ei saa. Kusisin laste isalt aga ta ainult irvitas mu ule. Pensioni amet utles et ainult kohtu kaudu . Nuud kusimus on sellest, et kas mul on voimalik lasteisalt ara votta need lasteaastad ja aastad millega saan varem pensionile. koik viielapse omad. Siiani kasutas tema ,minuga ei jaganud, kuna lapsed olid meie molema omad. voi pean kohtu kaudu ja kuidas. Olen ise teist korda abielus.

Re: Varem pensionile

12 Apr 2016, 18:19

Teie kirjast on väga keerukas aru saada.

Kui soovite soodustingimustel pensionile saada ja olete vabatahtlikult sellest soodustusest laste isa kasuks loobunud, siis saab laste isa neid ka kasutada.

Juhul kui soovite seda soodustust ise kasutada, siis peate kohtu poole pöörduma ja tõendama, et lasteisa ei vaja või ta ei ole õigustatud soodustingimustel pensionile jääma.



Vastas Krista Paal.

Vasta