Inkassofirma Lindorff ja maksehäirete register

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Inkassofirma Lindorff ja maksehäirete register

27 Apr 2016, 20:44

Mul on suur mure seoses inkassofirmaga Lindorff. Asi sai alguse 15.02.2016, kui leidsin oma postkastis kirja pealkirjaga "Tulumaksu tagastus - hea võimalus probleemide lahendamiseks". Kirja sisu oli, et "helista meile numbril 61 18 030 ja lepi oma maksetähtaeg kokku juba täna". Samuti oli seal välja toodud veebiaadress, kuhu sisse logides oli võimalik oma võlajääki näha.
Ma olin kirjast väga ehmunud ning helistasin samal päeval kirjas olnud numbrile. Meesterahvas vastas, küsisin tema käest, et mis võlaga on tegemist, sest ma ei tea, et ma kuskile midagi võlgu oleks. Ta ütles, et 10 aastat tagasi on jäänud Elisasse makse tasumata ja sellest siis. See tuli mulle suure ja halva üllatusena. Mul ei ole 10 aasta tagusest ajast alles ühtegi dokumenti, minuga pole kogu see aeg kontakti otsitud...
Telefonikõne lõpus palusin ma, et mulle saadetaks dokumendid, mis seda tõendavad. Seda lubati teha, aga ei tehtud - mulle pole vahepealne aeg ei helistatud ega kirjutatud.
Täna, 27.04.16, nägin oma postkastis kirja, mis oli mulle saadetud teade@arveregister.ee meiliaadressilt, kirja pealkiri oli "Maksehäireregistri teade" ning kirja sisuks, et LINDORFF EESTI AS on esitanud 26.04.2016 taotluse avalikustada minu kohta maksehäire ning et kui ma tasun oma võla hiljemalt 03.05.2016 LINDORFF EESTI AS arveldusarvele EE321700017001038077, siis maksehäiret ei avalikustata.
Mul on suur mure, ma ei mäleta väidetavast võlast midagi, mul ei ole olemas mitte ühtegi dokumenti sellest ajast.
Mida ma peaksin tegema, kas te oskate mind aidata, mulle nõu anda?

Re: Inkassofirma Lindorff ja maksehäirete register

29 Apr 2016, 08:13

Teie väidetavat võlgnevust tõendavad dokumendid tuleks Lindorff Eesti AS- lt nõuda, kiiremas korras kirjalikult, samuti kokkuleppida nendega, et niikaua, kui nad Teie võlgnevust tõendavaid dokumente esitavad ei pandaks Teid ülesse Maksehäireregistrisse.

Juhul, kui nad võlgnevust ei tõenda ja Teid pannakse ülesse Maksehäireregistrisse, vaatamata sellele, et ei tea oma väidetavast võlast midagi, on Teil õigus pöörduda Halduskohtusse.


Vastas Jana Kitter.

Vasta