Linn kui korteriomanik

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Linn kui korteriomanik

29 Apr 2016, 17:29

Tere

Sooviksin abi järgneval teemal. Nimelt minu korteri all asuva korteri omanik on linn ja selles elutsesid asotsiaalsete kommetega inimesed. Olen saanud asja nii kaugele, et linn on küll välja tõstnud võlgnikud, kuid kasutab venitamistaktikat ja ei taha alumist korterit ära koristada, mis muudab minu elu põrguks. Nimelt alumisest korterist immitseb ülesse hingemattev hais eelmistest elanikest. Sooviksin teada, millised on linna kui korteriomaniku õigused/kohustused, ning mil viisil on mul võimalik linna survestada. Lisaks kuna minu korter on tänu sellele haisule saanud kahjustada, kas on võimalik linnale esitada kahjunõue?

Re: Linn kui korteriomanik

02 Mai 2016, 15:48

Linnal korteriomanikuna on samasugused õigused ja kohustused nagu igal teisel korteriomanikul. Korteriomandiseaduse § 11 lg 1 p1 kohaselt on korteriomanik kohustatud hoidma korteriomandi reaalosa korras ning seda ja kaasomandi eset kasutades hoiduma tegevusest, mille toime teistele korteriomanikele ületab omandi tavakasutusest tekkivad mõjud. Seega on keelatud tegevused, mis mõjutavad teisi korteriomanikke. Probleem on ilmselt selles, et linnavalitsuses ei ole lihtne leida vastutavat isikut. Võib-olla oleks lihtsam sundida linnavalitsust oma kohustusi täitma, kui linnavalitsuse poole pöördub korteriühistu, kui korteriühistu on asutatud.
Tekitatud kahju peab olema tõendatud ja väljenduma rahalises nõudes. Kui Te näiteks olite sunnitud oma korteris tegema remonti või kandma kulutusi, et vabaneda ebameeldivast haisust, siis kuludokumentide alusel oleks see võimalik.


Vastas Vambola Olli.

Vasta