KOHTUTÄITUR

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

KOHTUTÄITUR

01 Aug 2016, 16:07

KUI MUL ON KAKS PANGAARVET,ÜKS SEOSES KODULAENUGA,KAS TÄITURIL ON ÕIGUS MÕLEMALT PANGAARVELT RAHA ÄRA VÕTTA, ISEGI KODULAENUSUMMA JA TA KOGUS IKKA NII, ET LÕPUKS PIDI TAGASIKANDE TEGEMA AGA SELLEKS MA PIDIN PALUMA HR.GUNNAR VAIKSOO ABI MUIDU OLEKS TA SIIANI HOIDNUD MINU ARVET ARESTI ALL, ISEGI ELATUSMIINIMUMI EI JÄETUD ARVELE KAS SELLINE ON ÕIGE KÄITUMINE

Re: KOHTUTÄITUR

08 Aug 2016, 09:10

Üldjuhul arestitaksegi täitemenetluses kõik võlgniku kontod. Krediidiasutusele edastatakse arestimisakt, mille alusel arestitakse võlgniku kontodel olevad ja kontodele tulevikus laekuvad rahalised vahendid. Juhul kui võlgnikul on pangas mitu kontot, arestitakse kõikidel kontodel olevad ja sinna tulevikus laekuvad rahalised vahendid.

Täitemenetluse seadustiku (TMS) §-d 130-136 (TMS-i II osa 7. peatüki 2. jagu pealkirjaga „Sissetuleku arestimise erisused“) näevad ette võlgniku sissetuleku (sh TMS § 133 pealkirjaga „Kontole kantava sissetuleku aresti alt vabastamine“ kontole laekuva võlgniku sissetuleku) arestimise erisusi. TMS § 131 näeb ette võlgniku sissetulekuid, millele ei saa üldse sissenõuet pöörata või millele saab seda teha erandjuhul. TMS § 132 näeb ette piiranguid sissetulekute arestimisel nende suurusest lähtuvalt ja TMS § 133 näeb muu hulgas ette, et kui võlgniku sissetulek on laekunud tema arvelduskontole, siis kehtivad samasugused arestimise piirangud, nagu on sätestatud TMS §-des 131 ja 132.

TMS § 133 lg 1 ei kohaldata abstraktselt võlgniku iga konto (sh sellise konto kuhu ei laeku võlgniku sissetulekuks olevad rahalised vahendid) arestimisel. Sissetuleku saamine krediidiasutuses avatud konto vahendusel on vaid üks sissetuleku saamise viisideks. Võlgniku sissetulek võib samuti laekuda kolmanda isiku kontole. Samuti on võimalik, et võlgnik saab sissetuleku osaliselt või täielikult sularahas.
Juhul kui Teie kontole sissetulekuid ei laeku, siis ei ole kohtutäituril ka alust Teie kontole arestimisele mittekuuluva miinimumi jätmiseks.

Kontole mittearestitava miinimumi kohaldamiseks tuleb võlgnikul teavitada kohtutäiturit kontole laekuva sissetuleku olemasolust ja selle suurusest. Vajadusel tuleb esitada kohtutäituri poolt nõutud tõendid.


Vastas Oksana Kutšmei.

Re: KOHTUTÄITUR

22 Dets 2016, 16:08

aga kui on panga tõestus et minu kontole pole tundmatutelt firmadelt raha kantud ja kui isegi väljapressimise rahad on ära korjatud mulle mitte mingit summat jätmata kas peab siis arve arestist vabastama põlva täitur seda ei tee- müstika kas selleks on mul vaja ajalehtede abi

Re: KOHTUTÄITUR

27 Dets 2016, 22:08

Täitemenetluse seadustiku (TMS) § 48 lg 1 p 3 järgi nõude rahuldamiseks vajaliku raha maksmisel kohtutäiturile või täitedokumendis märgitud toimingu tegemisel lõpetab kohtutäitur täitemenetluse. TMS 49 lg 1 kohaselt täitemenetluse lõpetamise korral vabastab kohtutäitur vara viivitamata aresti alt ja esitab registripidajale avalduse keelumärke kustutamiseks, välja arvatud hagi tagamise määruse täitmisel. Täitedokument tagastatakse sissenõudjale.

Kohtutäituri tegevusega/tegevusetusega rahulolematuse korral on menetlusosalisel võimalik vaidlustada kohtutäituri tegevust täitemenetluse seadustiku (TMS) § 217 lg-s 1 sätestatud korras. TMS § 217 lg 1 kohaselt kohtutäituri otsuse või tegevuse peale täitedokumendi täitmisel või täitetoimingu tegemisest keeldumisel võib täitemenetluse osaline esitada kohtutäiturile kaebuse kümne päeva jooksul alates päevast, kui kaebuse esitaja sai teada või pidi teada saama otsuse või toimingu tegemisest, kui seaduses ei ole sätestatud teisiti.

TMS § 217 lg 6 kohaselt kui menetlusosaline ei esita TMS § 217 lõikes 1 nimetatud tähtaja jooksul kaebust, kaotab ta õiguse tugineda hiljem asjaoludele, mida ta oleks võinud esitada kaebuses.

Seega kui Te leiate, et kohtutäitur oma tegevusega või tegevusetusega rikub Teie õigusi on Teil võimalik esitada kohtutäituri tegevuse peale kaebuse. Kaebus tuleb esitada õigeaegselt ehk 10 päeva jooksul. Kui Te õigeaegselt kohtutäituri tegevuse peale kaebust ei esita, siis hiljem ei saa Te tugineda nendele asjaoludele, mida oleks võinud kaebuses esitada.


Vastas Oksana Kutšmei.

Re: KOHTUTÄITUR

05 Jaan 2017, 14:43

AGA KUI TA EI VASTA JA ELATUSMIINIMUMI ARVELE KASUTADA EI JÄTA VÕI LÄHEB NII HOOGU ET PEAB TAGASIMAKSE TEGEMA VÕI ISEGI PEALE SOTSIAALKINDLUSTUSE KIRJA EI AVA ARVET SEE ON JU VÄLJAPRESSIMINE KUI MUL ON PANGA KINNITUS ET MINU ARVELE POLE SUMMASID LAEKUNUD

Re: KOHTUTÄITUR

08 Jaan 2017, 22:16

Selgitan veelkord, et kohtutäituri tegevusega/tegevusetusega rahulolematuse korral on menetlusosalisel võimalik vaidlustada kohtutäituri tegevust täitemenetluse seadustiku (TMS) § 217 lg-s 1 sätestatud korras. TMS § 217 lg 1 kohaselt kohtutäituri otsuse või tegevuse peale täitedokumendi täitmisel või täitetoimingu tegemisest keeldumisel võib täitemenetluse osaline esitada kohtutäiturile kaebuse kümne päeva jooksul alates päevast, kui kaebuse esitaja sai teada või pidi teada saama otsuse või toimingu tegemisest, kui seaduses ei ole sätestatud teisiti.

Menetlusosalise kaebuse kohta tehtud otsuse peale on võimalik esitada kaebus maakohtule. TMS § 218 lg 1 järgi kaebuse kohta tehtud kohtutäituri otsuse peale võib menetlusosaline esitada otsuse kättetoimetamisest arvates kümne päeva jooksul kaebuse maakohtule, kelle tööpiirkonnas kohtutäituri büroo asub. Kohtutäituri otsuse või tegevuse peale ilma eelnevalt kohtutäiturile kaebust esitamata kohtule kaevata ei saa.

Ülaltoodud kaebekord on ainus võimalus kohtutäituri tegevust vaidlustada.


Vastas Oksana Kutšmei.

Vasta