Abi vaja.

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Abi vaja.

05 Okt 2016, 11:16

Katsun väga lühidalt teha. Oli autoõnnetus ning ühel õnnetusse sattujatest pardakaamera. Asi sai kohapeal lahendatud ja mina võtsin süü omaks. Mõni tund hiljem hakkasin saama telefonikõnesid,kus küsiti,kas olen ikka terve. Õnneks jäime kõik terveks, aga tekkis küsimus,et kuidas juba teati.. Tuli välja,et üks osalejatest,kellel siis see pardakaamera oli, oli pannud video sotsiaalmeediasse kõigile vaatamiseks ja kommenteerimiseks.
Minu otsene küsimus on siis järgmine,et kas tal on selleks üldse õigust? Mida ma saaksin teha,et selle levikut peatada,kuna kuulsin,et see on jõudnud ka juba Eestist väljapoole.
Raske on isegi sellest kõigest üle saada ja nüüd veel vaatab see video ka igaltpoolt vastu. Kommentaarid selle kõige kohta on kohutavad. Nagu oleks ma tahtlikult kõike seda teinud. Mu tõsine soov oleks,et seda videot enam internetis ei leviks,kuna lahendus on ju õnnetusele juba olemas..

Vastust ootama jäädes.

Re: Abi vaja.

06 Okt 2016, 19:56

Kahjuks täna seadus otseselt ei reguleeri isiklike ja isiklikuks otstarbeks tehtud videode avaldamise ja levitamise korda. Samas võib eeldada, et video Youtube riputas üles ja avaldas teine liiklusavariisse sattunud isik ning tema eesmärk seda intsidenti avalikustada ei olnud pahatahtlik. Kui üles riputatud videos ei olnud / ei ole avariis osalenud isik teist osapoolt ( antud juhul teid) solvatud ega halvustatud, siis on teine osapool käitunud lihtsalt kergemeelselt või polnud tal ettekujutust, et selline tegevus võib teile psüühilisi üleelamisi tekitada. Kui teine avariis osalenud osapool oleks teid ise halvustanud, solvanud või ebaväärikalt teie tegevust kommenteerinud, siis oleks teil õigustatud nõuda mittevaralise kahju hüvitamist, kuna teie olete temale avariiga tekitatud kahju hüvitanud ja enda süüd tunnistanud ( väide teie kirjast).

Kuna kumbki osapool ei saanud tervisele ja elule ohtlikke vigastusi, siis on teine osapool selle salvestise üles pannud. Seaduse rikkumisega oleks olnud tegemist siis, kui ülesvõttes oleks ilmnenud alltoodud asjaolud ja avalikustatud oleks olnud delikaatsed isikuandmed.


Isikuandmete kaitse seaduse § 4. Isikuandmed

(1) Isikuandmed on mis tahes andmed tuvastatud või tuvastatava füüsilise isiku kohta, sõltumata sellest, millisel kujul või millises vormis need andmed on.

(2) Delikaatsed isikuandmed on:
1) poliitilisi vaateid, usulisi ja maailmavaatelisi veendumusi kirjeldavad andmed, välja arvatud andmed seadusega ettenähtud korras registreeritud eraõiguslike juriidiliste isikute liikmeks olemise kohta;
2) etnilist päritolu ja rassilist kuuluvust kirjeldavad andmed;
3) andmed terviseseisundi või puude kohta;
4) andmed pärilikkuse informatsiooni kohta;
5) biomeetrilised andmed (eelkõige sõrmejälje-, peopesajälje- ja silmaiirisekujutis ning geeniandmed);
6) andmed seksuaalelu kohta;
7) andmed ametiühingu liikmelisuse kohta;
8) andmed süüteo toimepanemise või selle ohvriks langemise kohta enne avalikku kohtuistungit või õigusrikkumise asjas otsuse langetamist või asja menetluse lõpetamist.

Soovitan teil pöörduda videosalvestise üles riputanud isiku poole ja paluda selle maha võtmist, kuna antud salvestis rikub teie elukvaliteeti ja tekitab teile liigseid kannatusi.


Vastas Krista Paal.

Re: Abi vaja.

07 Okt 2016, 08:18

Kui pöördun nüüd tema poole ja ta võtabki selle maha,siis kuidas oleks võimalik see ka mujalt maha saada`? Seda on kasutanud juba ka erinevad autolehed ,ajaleht. Ma saan aru,et võetaks välja vaid kaader sellest videost pildi näol, kuid see video on minu jaoks väga võigas. Miks pani keskealine naine sellise video üldse üles,jääb minu jaoks arusaamatuks, kuna videost on ka näha,et ka tema ei sõitnud 30 alas vastava kiirusega. Muidugi pole ma ekspert ja ei saa täpselt kiirust hinnata,aga tundub,et see on ikka kõvasti üle selle..(tuginesin jällegist netikommentaatorite kommentaaridele,kuna ka tema saab seal korralikult sugeda)
Facebookis on seda jagatud pea 300 korda. Inimesed on väga julmad. Lihtne oleks küll neid kommentaare mitte tähele panna, aga inimloomus on juba selline,et loetakse ja võetakse neid väga hinge!
Ma tõesti ei oska kuidagi käituda, aga ma siiralt soovin,et ma ei peaks seda videot enam kuskil nägema. Raske on välja tulla olukorrast,kuna see ei olnud vaid lihtsalt kerge mõlk. Autod läksid siiski mahakandmisele , seega võib sellest järeldada,millise avariiga tegu. Kusjuures oli kolmikkokkupõrge ja ka see teine autojuht ei poolda väga selle video levikut.

Kas on üldse mingisugune võimalus,et see video täiesti maha saada internetist?

Re: Abi vaja.

10 Okt 2016, 20:09

Te saate nõuda, et teine osapoole (isik, kes video internetti üles riputas), selle maha võtaks, kuid kindlasti ei kao see internetiavarustest, kus seda juba levitatud ja jagatud on.

Palun rääkige teise osapoolega ja püüdke kokkuleppele saada.


Vastas Krista Paal.

Vasta