Cityparki leppetrahv

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Cityparki leppetrahv

07 Okt 2016, 08:17

Tere!

Palun nõu: kas Cityparki kontrolöril on õigus mulle sellist trahvi teha ja kas ma pean selle maksma.

Olukorra kirjeldus: Mulle tehti trahv Tammsaare 60 parklas parkimise eest. (joonitud alal mittenõuetekohane parkimine)
Siis kui mina sinna parkisin ei olnud antud parklas ühtegi teist parkimiskohta kui see kuhu mul tuli auto panna. Minust vasakul asetsev auto oli sellel hetkel nii làhedale parkinud, et lapsed ei saanud autost vàlja. Kuna vasakul polnud enam parkimiskohta, siis nihutasin auto nii palju vasakule et lapsed saaksid autost välja. Auto rattad läksid natukene üle joone, sest teist võimalust lihtsalt polnud. Parkimiskella panime ka korralikult peale. Pidime kiiresti ära käima.
Tagasi tulles, aga oli mulle natukene ùle joone parkimise eest trahv tehtud ( parkisin nii olude sunnil). Liiklust ja teistel parkimist ma ei takistanud.
Ma ei parkinud nii meelega ja panin korralikult ka kella.

Ette tänades

Re: Cityparki leppetrahv

10 Okt 2016, 20:26

Kontrolör oli õigustatud Teid trahvima, sest liiklusseaduse § 21 lg 4 p 1 ja 4 kohaselt ei tohi parkida teekattele märgitud parkimiskohtade kõrval ja kohas, kus peatumine on keelatud. Kui Teie auto oli osaliselt viirutatud ala st parkimiskoha kõrval, siis oli tegemist rikkumisega. Te võite määratud karistuse vaidlustada pöördudes Cityparki administratsiooni poole.


Vastas Vambola Olli.

Vasta