Liiklustrahv

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Liiklustrahv

07 Okt 2016, 09:57

Olen politsei radarile kiiruseületamisega vahele jäänud. Teine rikkumine kolme kuu jooksul esmaste juhilubadega. Politsei näitas mulle radari salvestust, palus politseiautosse minna. Politsei autos tutvustati mulle minu õigused, koostati väärteoprotokoll millele alla kirjutasin. Korjati minu isikuandmeid, mille õigsust ma kontrollisin ja kirjutasin ka sellele alla. Paluti vastata küsimustele, et kas ma saan aru milles mind süüdistatakse, kuhu sõitsin, kellele kuulub auto ja muud taolist. Kuid ma pole saanud allakirjutada kiirusemõõdiku taatlusele. Ma pole seda saanud ega näinud. Kas ma saan õigesti aru, et peab olema taatlus kus on märgitud ilmastikuolud ja radari kohta käiv informatsioon, millele kinnipeetav peab allakirjutama? Kuidas peaksin edasi tegutsema?

Re: Liiklustrahv

10 Okt 2016, 20:25

Dokument, millele Te viitate on ilmselt kiirusemõõdiku kasutamise protokoll, millele kirjutab alla kohtuvälise menetleja ametnik. Kui Te soovite tutvuda koostatud materjalidega, siis on Teil võimalus pöörduda kohtuvälise menetleja ametniku poole, et Teil võimaldataks tutvuda väärteoasja materjalidega. Juhul, kui Te leiate, et menetleja tegevus on ebaseaduslik, on Teil õigus koostada kirjalik vastulause ja esitada see 15 päeva jooksul kohtuvälisele menetlejale arvates väärteoprotokolli koostamisest. Väärteoprotokollis peab olema märgitud, millal on kohtuvälise menetleja otsus kätte saadav menetleja juures. Kui Te ei nõustu kohtuvälise menetleja otsusega Teie karistamise kohta, siis on Teil õigus otsus vaidlustada 15 päeva jooksul kohtus esitades kohtuvälise menetleja otsuse peale kaebuse maakohtule.


Vastas Vambola Olli.

Vasta