liisinguvara peale abielulahutust

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

liisinguvara peale abielulahutust

11 Okt 2016, 19:34

Tere

abieluajal sai liisingusse võetud sõiduauto. Leping on sõlmitud minu nimele,kõik maksed olen ise tasunud.Tänaseks on abielu lahutatud,liisingut maksan mina edasi,kuid eks võttis nüüd auto koos võtmetega endale.Kas mul on õigus auto tagasi saada,kuigi ka tema on märgitud auto teh. passis kasutajaks.Niisama ei ole ta nõus võtmeid tagastama,kas politsei saab temalt neid välja nõuda


Janek

Re: liisinguvara peale abielulahutust

12 Okt 2016, 21:09

Seni, kuni ühisvara pole teil, endistel abikaasadel, jagatud, seni pole ju tegemist kuriteoga. Mille alusel te politseile avalduse teete? See, et endine abikaasa kasutab teie ühisomandisse kuluvat sõiduautot, see pole karistatav ega ka seadusevastane. Politseil ei ole andmeid ega informatsiooni, kuidas te liisingmaksete tegemises kokku leppisite ja kuidas sõiduauto kasutamine oli kokku lepitud. Kui teil on kirjalik kokkulepe olemas (notariaalselt sõlmitud abieluvaraleping) ja seal kirjas, et sõiduauto on teie lahusvara, siis on õigustatud politsei poole pöördumine ja auto võõra isiku valdusest välja nõuda.

Kui abieluvaralepingut teil sõlmitud ei olnud, siis palun tehke kiiresti hagiavaldus kohtusse ühisvara jagamise nõudes.


Vastas Krista Paal.

Vasta