KOHTUTÄITUR!!!

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

KOHTUTÄITUR!!!

18 Okt 2016, 19:20

TERE!

Mul on küsimus kohtutäituri tegevuse kohta.

Juhtus nii, et kohtutäitur pani aresti minu kontole täielikult '0'. Ei jätnud mulle isegi mittearestitava miinimumi ehk 430 eurot, ja veel lisaks sellele ei olnud arvesse võetud minuga koos elavaid ülalpeetavaid alaealisi 3 last, kus mittearestitavale miinimumile lisandub 1/3 sellest summast u' 144 eurot iga ülalpeetava kohta, või öelda, et kohtutäitur oli kohustatud jätta kontole u 860 eurot. Kohtutäitur nõudis minilt ylalpeetapate sünnitunnistusi, kontode välavõtted (ka ylalpeetavate omad, kui on), elukoha registri tõend et lapsed elavad minuga ja minu avaldus kuhu ma pidin märkima panga kuhu jäetakse mittearestitav miinimum.(kuigi alguses Ta maagiliselt toimetas minu kontolt swedpangast minu kontole Seb pangas jättes sinna 430 eurot vabakasutava summa, mille ma ei saanud kasutada ilma panga kaardita). Kõik need dokumendid ja avaldus mis nõudis kohtutäitur IGA PÄEV 4 päeva jooksul-ma saatsin. Kõik asjad alates konto arestimisest ja dokumentide saatmiseni 6 päeva jooksul ehk siis 30.09.2016 kuni 05.10.2016. Ja paari päeva pärast oli minu seb panga kontolt maagiliselt kadunud ka mittearestitav miinimumi vabakasutamise summa 430 eurot. Arvasin, et minu avalduse alusel mida olen talle kirjutanud, ta kandis tagasi swed panga kontole. Ootasin ja vaatasin oma kontod swed pangas iga päev kuni 15 kuupäevani. Kui ma kirjutasin täiturile uuesti 17.10.2016 ja küsisin kuidas siis jääb rahadega, et vaja maksta arveid ja lapsed tahaks süüia, mille peale Ta vastas, et kuna mina ei kirjutanud avaldust RAHA TAGASTAMISEKS ( mille täitur pole isegi maininud seda), kandis ta kogu summa mis mul palk laekus kontole ,võlasissenõudjale 11.10. 2016 kuupäeval!!!! Jättes mind korteri yyri v ja muu võlgnikuks, ja lapsi ilma korraliku toiduta.( hea kyll kui on mida keldris varuks).

Siin kysimus mul. Mida teha? Kas on mingi võimalus raha tagasi saada kas või selle miinimumi-

Ja muideks, kui kellel huvi on, siis kohtutäitur KRISTEL MALM!!!!

Ettetänades.

Re: KOHTUTÄITUR!!!

31 Okt 2016, 17:35

Täitemenetluse seadustiku (TMS) §-d 130-136 (TMS-i II osa 7. peatüki 2. jagu pealkirjaga „Sissetuleku arestimise erisused“) näevad ette võlgniku sissetuleku (sh TMS § 133 pealkirjaga „Kontole kantava sissetuleku aresti alt vabastamine“ kontole laekuva võlgniku sissetuleku) arestimise erisusi. TMS § 131 näeb ette võlgniku sissetulekuid, millele ei saa üldse sissenõuet pöörata või millele saab seda teha erandjuhul. TMS § 132 näeb ette piiranguid sissetulekute arestimisel nende suurusest lähtuvalt ja TMS § 133 näeb muu hulgas ette, et kui võlgniku sissetulek on laekunud tema arvelduskontole, siis kehtivad samasugused arestimise piirangud, nagu on sätestatud TMS §-des 131 ja 132

TMS § 133 lg 1 ei kohaldata abstraktselt võlgniku iga konto (sh sellise konto kuhu ei laeku võlgniku sissetulekuks olevad rahalised vahendid) arestimisel. Sissetuleku saamine krediidiasutuses avatud konto vahendusel on vaid üks sissetuleku saamise viisideks. Võlgniku sissetulek võib samuti laekuda kolmanda isiku kontole. Samuti on võimalik, et võlgnik saab sissetuleku osaliselt või täielikult sularahas.

Küsimusest nähtuvalt nõudiski kohtutäitur tõendeid selleks, et veenduda, et võlgniku kontole laekub sissetulek, mille saamise võimalust seaduses sätestatud ulatuses tuleb võlgnikule tagada.

Juhul, kui võlgniku kontole laekunud arestimisele mittekuuluv sissetulek kanti arestimise tulemusena kohtutäituri ametialasele kontole üle, tuleb võlgnikul kolme päeva jooksul esitada kohtutäiturile avaldus arestitud sissetuleku tagastamiseks. Täitemenetluse seadustiku (TMS) § 43 lg 1’ teise lause kohaselt pärast konto arestimisakti võlgnikule edastamist laekuvad summad kannab kohtutäitur sissenõudjale edasi TMS § 43 lg-s 1 sätestatud korras, kuid mitte enne kolme tööpäeva möödumist raha laekumisest arvates. Ülemääraselt arestitud sissetuleku kohtutäiturilt tagasi saamiseks on oluline esitada kohtutäiturile vastavasisuline avaldus enne seda, kui kohtutäitur kannab laekunud raha sissenõudjale edasi.

Juhul, kui kohtutäitur kandis arestitud summad sissenõudjale üle, on võlgnikul õigus esitada sissenõudja vastu nõue alusetu rikastumise sätete alusel.


Vastas Oksana Kutšmei.

Vasta