leppetrahv sikupili prisma kaubanduskeskuse juures

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

leppetrahv sikupili prisma kaubanduskeskuse juures

23 Okt 2016, 19:39

Tere, käisime perega sikupili prismas, ala on eraparkla. Parkisin kollase joone juures ja sain leppetrahvi 40 eur :shock: . Minu meelest see on liiga suur summa ja esimest korda võiks vähemalt mitte leppetrahv tulla vaid kiri hoiatusega, ma ikkagi olen prisma klient. Lugesin palju sellest et eraparklates ei saa ametlikult nõuda omanikult mingit raha, maanteamet ametlikult ei anna omanike andmed nendele, tuttava praktika näitab ka et kohtutäiturid helistavad küll, et peate ära maksma aga kui ei maksa siis keegi kontolt raha maha ei võta ja konto kinni ei lähe aasta pärast ka. Kas ma pean seaduse järgi maksma leppetrahvi saadud sikupili prisma eraparklas. Kui ma ei maksa, kas mulle helistavad vahest et pean leppetrahvi ära maksma või reaalselt võib tulla midagi muud. Mis õigused on ühisteenuse firmal sel alal, nad võivad kirjutada mulle igast kirju et kui ei maksa siis jään ilma kõikidest aga reaalselt, seaduse järgi mida nad saavad mulle teha, kas ma pean maksma seda leppetrahvi

Re: leppetrahv sikupili prisma kaubanduskeskuse juures

25 Okt 2016, 21:45

Liiklusseaduse § 21 lg 2 p 1 kohaselt ei tohi sõidukit peatada ega parkida kohas, kus liikluskorraldusvahend seda ei luba. Liiklusseadus kehtib ka parklas parkimisel. Teie kirjast järeldub, et Te saite aru, et pargite kohas, kus see on keelatud. Seega oli Teile trahvi määramine õigustatud kuna parkisite auto kohas, kus see oli teemärgistusega keelatud ja võis takistada muud transporti. Kui Te aga soovite trahvi vaidlustada, siis tuleks pöörduda trahvi määranud asutuse poole või vaidlustada trahv kohtus.
Kui Te aga jätate Teile määratud trahvi tasumata, siis võidakse esitada trahv sisse nõudmiseks kohtutäiturile. Kohtutäitur teeb Teile ettepaneku trahvi vabatahtlikuks tasumiseks ja seejärel alles võib järgneda Teie konto arestimine.


Vastas Krista Paal.

Vasta