soome resident eesti töötajaks

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

soome resident eesti töötajaks

01 Nov 2016, 00:05

Tere!

Mul väga mitmetahuline kysimus. Nimelt olen 2007.a. soome riigi resident. Läksin Soome juba Eesti pensionärina (tulumaks 20%), Soomes hakkasin saama ka pensioni Soomes töötatud aja järgi (tulumaks erinev igal aastal) samas töötasin 2006.a. 01.05. alates kuni 10.08.2016.a.ni. Saan seega pensioni kahest riigist. Nyyd seoses perekondlike muutustega pean naasma Eestisse (residendiks tagasi) vöi ei pea? Soomest on mul Kela kaarti, (mis jääb vist??) autojuhiluba-mida sellega teha-kas peab vahetama? Kui kiiresti peab välja kirjutama, et seadusi ei rikuks? Kuidas oma Soome posti ymber registreerima vöi jääda Poste Restante kliendiks? Arvatavalt mul otseseid kohustusi Soome ees ei ole - kas ma 6 kuud vöin olla Eestis nii, et mu residentuur säilib, (käin perioodiliselt Helsingis posti järgi ja asjaajamistel (Verotoimisto,Kela,Nordea,muu)?

Re: soome resident eesti töötajaks

02 Nov 2016, 21:54

Mis puutub Teie maksustamist, siis füüsiline isik on resident, kui tema elukoht on Eestis või kui ta viibib Eestis 12 järjestikuse kalendrikuu jooksul vähemalt 183 päeval. Kui Te viibite Eestis vähem aega, siis Te ei ole maksustamise osas Eestis resident.
Eestis kehtib Euroopa Majanduspiirkonna liikmesriigis ja Šveitsi Konföderatsioonis välja antud juhiluba. Seega kehtib Eestis Teile Soomes välja antud juhiluba kuni selle kehtivuse lõpuni. Kui aga juhiloa kehtivusperiood on pikem kui 15 aastat, tuleb see välja vahetada Eesti juhiloa vastu hiljemalt 2033. aasta 18. jaanuariks.
Postiaadressi ümberregistreerimine ei ole kohustuslik ja seda võite teha vastavalt vajadusele.


Vastas Vambola Olli.

Vasta