eripension

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

eripension

04 Nov 2016, 08:02

Tere!

olen töötanud 17 a Palivere Ehitusmaterjalide Tehases 1977-1994.a.armatuuritsehhis armatuurvõrkude kontaktkeevitajana,
tööraamatus on sarrusvõrkude elektrikeevitaja,sots-amet otsib kas ma kuulun kontaktkeevitajate nimekirja ja saan varem
pensionile.Nad küsivad minu käest kas sarruskeevitaja on kontaktkeevitaja,eripensionide nimekirjas on kontaktkeevitaja
olemas.
Minu teada olin ma kontaktkeevitaja ja traatvõrgud keevitati kokku kontaktkeevitus pinkidega,
milles olen mina süüdi et tööraamatus on kirjas sarrusvõrkude elektrikeevitaja
Vabandan ette segase küsimuse pärast!

Re: eripension

06 Nov 2016, 19:19

Tegemist ei ole eripensioniga vaid Te olete ilmselt taotlenud soodustingimustel vanaduspensioni.
Riikliku pensionikindlustuse seaduse § 27 lg 3 kohaselt kehtestab pensioniõigusliku staaži tõendamise korra Vabariigi Valitsus. Vabariigi Valitsuse 10.jaanuari 2002.a määrusega nr 6 kinnitatud pensioniõigusliku staaži tõendamise korra § 28 sätestab, et kui dokumendid pensioniõigusliku staaži või selle eri perioodide kohta ei ole säilinud, on pensionitaotlejal õigus pöörduda pensioniõigusliku staaži tõendamiseks kohtusse.
Riigikohtu erikogu 18. oktoobri 2004.a määruse nr 3-2-4-2-04 kohaselt kuulub pensioniõigusliku staaži tuvastamine halduskohtu pädevusse, kuna riikliku vanaduspensioni saamiseks juriidilise fakti tuvastamine on avalik-õigusliku suhte olemasolu kindlakstegemine. Seega tuleks Teil pensioniõigusliku staaži tuvastamiseks esitada Sotsiaalkindlustusameti eitava otsuse peale kaebus halduskohtule.


Vastas Vambola Olli.

Vasta