Eestis registreeritud OÜ tegevus Soomes.

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Eestis registreeritud OÜ tegevus Soomes.

06 Nov 2016, 21:58

Tere!
Mul on tehtud Eestis internetimüügiga tegutsev OÜ. Ise elan ja tegutsen hetkel alaliselt Soomes. Tegevusala ei saa lisada enne käibemaksukohuslaseks muutumist. Seega Soome maksuamet ei näe mu tegevusala. Eestis öeldi mulle, et ma ei pea Soome maksuametile midagi teatama ja puudub kohustus neile makse maksta. Mul on tekkinud selles osas kahtlusi.
Kas seaduse järgi ma siiski pean OÜ Soome maksuametis registreerima ja ka Soome seaduse järgi makse maksma? Hetkel olen käibemaksu maksnud sellele firmale, kust olen kauba tellinud.
Aitäh abi eest!

Re: Eestis registreeritud OÜ tegevus Soomes.

08 Nov 2016, 21:24

Tulumaksuseaduse § 6 lg 1 sätestab, et füüsiline isik on resident, kui tema elukoht on Eestis või kui ta viibib Eestis 12 järjestikuse kalendrikuu jooksul vähemalt 183 päeval. Isik loetakse residendiks alates tema Eestisse saabumise päevast. Samuti on resident välisteenistuses viibiv Eesti diplomaat. Residendist füüsiline isik maksab tulumaksu kõikidelt nii Eestis kui väljaspool Eestit saadud tuludelt. Kui Teie alaline elukoht on registreeritud Soome Vabariigis ja Te ei ole kantud Eesti elanike registrisse, siis Te olete resident Soome Vabariigis.

Kui Te olete oma osaühinguga aga käibemaksukohustuslane, siis käibemaksukohustuslane on ettevõtlusega tegelev isik, kaasa arvatud avalik-õiguslik juriidiline isik, või riigi-, valla- või linnaasutus, kes on registreeritud või kohustatud end registreerima maksukohustuslasena. Isik on füüsiline või juriidiline isik, sealhulgas avalik-õiguslik juriidiline isik, ja riigi-, valla- või linnaasutus. Välisriigi või teise liikmesriigi maksukohustuslane on isik, sealhulgas juriidilise isiku staatuseta varakogum või isikuteühendus, keda käsitatakse käibemaksukohustuslasena vastava riigi seaduste kohaselt.


Vastas Vambola Olli.

Vasta