Maksegraafik olemas , aga kohtutäitur arestis konto siiski.

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Maksegraafik olemas , aga kohtutäitur arestis konto siiski.

10 Nov 2016, 22:03

Tere

Suhtlesin kohtutäituriga, kuna tuli kiri, et mul trahv maksmata. Küsisin maksegraafikut, ütles, et põõrduksin maakohtusse.
Põõrdusin ja sain maksegraafiku, see saadeti ka kohtutäiturile.

Nüüd 2 päeva hiljem arestiti mul konto. Minu teada ei tohiks seda juhtuda kui mul maksegraafik on ja makse esimene makse alles kuulõpus. Mida ma tegema peaks, et saaks kiiremas korras konto lahti ja raha tagasi, et makse maksta??

Re: Maksegraafik olemas , aga kohtutäitur arestis konto siis

21 Nov 2016, 21:23

Täitemenetluse seadustiku (TMS) 19 lg 1 järgi kui täitedokumendis sisalduva nõude sissenõutavaks muutumine sõltub tähtaja möödumisest või tähtpäeva või tingimuse saabumisest, võib täitetoimingutega alustada pärast selle tähtaja lõppemist või tähtpäeva või tingimuse saabumist.

Seega, kui kohus on trahvi tasumist ajatanud ei tohi kohtutäitur maksegraafiku nõuetekohase täitmise korral trahvi sissenõudmiseks toiminguid teha. Samas tuleb arvestada, et lisaks trahvile lasub täitemenetluses võlgnikul ka täitemenetlusega seotud kulude kandmise kohustus. Juhul, kui kohus on ajatanud üksnes trahvi nõude, võib kohtutäitur siiski sissenõutavaks muutunud kohtutäituri tasu ja muude võimalike täitekulude sissenõudmiseks täitetoimingud teha sh arestida võlgniku konto.

Juhul, kui Te leiate, et kohtutäituri tegevus rikub Teie õigusi, tuleb esitada kohtutäiturile kaebus kohtutäituri tegevuse peale. TMS § 217 lg 1 kohaselt kohtutäituri otsuse või tegevuse peale täitedokumendi täitmisel või täitetoimingu tegemisest keeldumisel võib täitemenetluse osaline esitada kohtutäiturile kaebuse kümne päeva jooksul alates päevast, kui kaebuse esitaja sai teada või pidi teada saama otsuse või toimingu tegemisest, kui seaduses ei ole sätestatud teisiti.

TMS § 217 lg 3 järgi kaebuse kohtutäituri tegevuse peale vaatab kohtutäitur läbi menetlusosaliste osavõtul 15 päeva jooksul ja teeb läbivaatamisest arvates 10 päeva jooksul otsuse.

Juhul, kui võlgnik ei nõustu kaebuse kohta tehtud kohtutäituri otsusega, on tal võimalik kohtutäituri otsust kohtusse edasi kaevata. TMS § 218 lg 1 kohaselt kaebuse kohta tehtud kohtutäituri otsuse peale võib menetlusosaline esitada otsuse kättetoimetamisest arvates kümne päeva jooksul kaebuse maakohtule, kelle tööpiirkonnas kohtutäituri büroo asub. Kohtutäituri otsuse või tegevuse peale ilma eelnevalt kohtutäiturile kaebust esitamata kohtule kaevata ei saa.


Vastas Oksana Kutšmei.

Vasta