Arve vaidlustamise võimalused

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Arve vaidlustamise võimalused

18 Nov 2016, 16:36

Tervist.

Tekkis vajadus tellida kanalisatsiooni ummistuse likvideerimine koos trassi pesuga. Firma sai valitud selle järgi kes kiiremini tulla saab.
Peale tööde teostamist , mis kestis 30 minutit, küsiti ka allkirja ,et olen töö vastuvõtnud. hiljem arve pealt sain teada et lisaks krõbedale tunnihinnale oli ka 1,5 tundi juurde kirjutatud. 1,5h=153 € koos käibemaksuga.Ka 30 minutist oli saanud 1 h. Seda, et selline asi juurde lisatakse ei öelnud mulle keegi ja seda ei olnud võimalik leida ka firma kodulehelt. Hiljem allkirjalehte lugedes oli seal muidugi kõik see kirjas, et minimaalne tööaeg on 1 tund ja lisatakse 1,5h transpordiks ja muudeks toiminguteks aga paber esitati alles peale tööde teostamist.
Olen sama teenust tellinud ka eelnevalt teistelt firmadelt ja väikeste erinevustega jäävad arved alati 100 € kanti ( 80-120). Seega tundub +153 € arve natuke liiga kallis.

Kas selline firmapoolne käitumine on päris seaduspärane ? Kuidas saan osa arvet vaidlustada ( olen nõus ülejäänud arve tasuma kuid mitte seda 153 lisaeurot) ?
Kuidas peaks edasi käituma, et hiljem mitte mkasta inkasso ja kohtutäituri kulusid?

Ettetänades

Re: Arve vaidlustamise võimalused

21 Nov 2016, 21:32

Tellides firmalt töö sõlmisite Te töövõtulepingu. Töövõtulepinguga kohustub üks isik (töövõtja) valmistama või muutma asja või saavutama teenuse osutamisega muu kokkulepitud tulemuse (töö), teine isik (tellija) aga maksma selle eest tasu. Kui töövõtulepinguga ei ole tasus või selle suuruses kokku lepitud, kuulub maksmisele tavaline tasu, selle puudumisel aga vastavalt asjaoludele mõistlik tasu. Milline on aga mõistlik tasu sõltub asjaoludest seoses töö teostamisega. Te oleksite pidanud töö tellimisel kokku leppima töö teostamise hinnas. Igasuguse lepingu sõlmimisel on kokkulepe hinna osas keskne küsimus.
Arve esitamisel peab alati olema arvele märgitud tasumise aeg. Ajavahemik kuni arve tasumise tähtajani annab võimaluse arve vaidlustada. Kuna Te leiate, et esitatud arve on ülemäära suur, siis vaidlustage arve esitades firmale kirjalikud selgitused ja vastuväited. Kui töid teostanud firma ei ole nõus arvel märgitud tasu vähendama, siis tuleks Teil kas tasuda arve või see vaidlustada kohtus. Peale arvel märgitud tähtaja saabumist muutub arve sissenõutavaks ja võib tõesti juhtuda, et firma pöördub arve sisse nõudmiseks inkassofirma poole või kohtusse ning kaasnevad täiendavad kulutused.


Vastas Vambola Olli.

Vasta