Juhiload

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Juhiload

27 Nov 2016, 21:57

küsimuse seisneb selles, et jäin kolm korda 6kuu jooksul lubadeta sõiduga vahele ja sain karistuseks 1.5 tingimisi, trahvid ning juhilubadekeeldu aastaks. Kuid nüüd tuleb välja, et kui tingimisi karistus saab läbi, siis peale karistusajalõppu pean VEEEL ootama 3 aastat, et teha esmaseid juhilubelube. St. kokku on sellisel juhul mu lubadekeeld 4,5 aastat, mis ei ole minu arust kuidagi loogiline ja sõnaotseses mõttes takistab mul eluga edasi minna, et luua endale sissetulekuallikas oma ettevõtte näol, kus on vaja juhilube.
Samuti välistab tasuvad töökohad, kus oleks vaja lube. Mis on minu võimalused, et ma ei peaks kokku ootama 4.5 aastat, et oma eluga edasi minna ja load ära teha. Kas oleks mõtekas ette võtta Eestis kohtutee või minna euroopa inimõiguste kohtusse? või teha load teises riigis ning teise riigi lubadega sõita siin? Suhteliselt karm karistus lubadeta sõidu eest.

Olen uurinud absoluutselt igalt poolt ja olen jäänud vastuseta.
Kuhu peaksin oma probleemiga pöörduma?

Re: Juhiload

27 Nov 2016, 21:58

Teie suhtes kohalduvad piirangud tulenevad seadustest. Teile pidi ju peale esimese karistuse määramist olema selge, et juhtimisõiguseta isikul ei ole lubatud mootorsõidukit juhtida. Teid karistati kuriteo toimepanemise eest ja see seisnes selles, et Te süstemaatiliselt juhtimisõiguseta isikuna juhtisite mootorsõidukit.
Liiklusseaduse § 106 lg 1 p 4 kohaselt auto ja mootorratta juhtimisõigus antakse ning esmane juhiluba väljastatakse isikule, kellel ei ole karistatust karistusseadustiku 23. peatükis sätestatud liiklussüüteo eest. Karistatust ei ole, kui andmed Teie karistamise kohta on üle antud arhiivi. See toimub tõesti, kui on möödunud 3 aastat. Selleks, et Teie enda tekitatud probleemi lahendada, peaks muudetama liiklusseadust.
Euroopa inimõiguste kohtusse saate pöörduda, kui olete Eestis vaidlustanud kohtuotsuse kõigis kohtuastmetes. Arvestades kehtivaid seadusi, siis ei ole Teil võimalik astuda mingeid samme asja lahendamiseks. Seadused on kõigile täitmiseks kohustuslikud.


Vastas Vambola Olli.

Re: Juhiload

29 Nov 2016, 14:38

Siin tekib küsimus, kas selline jäik regulatsioon on vajalik ja proportsionaalne taotletavat eesmärki silmas pidades. Kui väärtegude puhul rakendatavat 1 aastast keeluaega võib juhtimisõiguse omistamise seisukohalt pidada proportsionaalseks, siis 3 aastane keeld võib tekitada küsimusi keelu eesmärgipärasusest.

Re: Juhiload

30 Nov 2016, 21:15

Karistusseadustikku täiendati §-ga 4231 Sõiduki süstemaatiline juhtimine juhtimisõiguseta isiku poolt 12.07.2014.a. ning see jõustus 01.01.2015.a. Sellest võib järeldada, et sellist vastutuse karmistamist pidas seadusandja vajalikuks. Te võrdlete väärtegu ja kuritegu. Selline võrdlus ei ole asjakohane, sest väärtegu on vähemohtlik süütegu ning sanktsioon on leebem.

Kui isik on juhtinud süstemaatiliselt mootorsõidukit omamata selleks õigust, siis see näitab isiku suhtumist õiguskorda ning see toob kaasa rangemad piirangud. Süüteo eest karistada saanud isik peaks tegema karistamisest õige järelduse. Karistusseadustiku § 56 lg 1 sätestab, et karistamise alus on isiku süü. Karistuse mõistmisel kohtu poolt või määramisel kohtuvälise menetleja poolt arvestatakse kergendavaid ja raskendavaid asjaolusid, võimalust mõjutada süüdlast edaspidi hoiduma süütegude toimepanemisest ja õiguskorra kaitsmise huvisid. Karistamise eesmärk on mõjutada õigusrikkujat hoiduma uute süütegude toimepanemisest. Kui isik seda ei tee, siis järgnevad karmimad sanktsioonid. Kui Te leiate, et liiklusseaduse piirang on ülemäära range ning vajab muutmist, siis pöörduge valitsuse või Riigikogu poole omapoolsete ettepanekutega juhtimisõiguse keelu tähtaja lühendamiseks.


Vastas Vambola Olli.

Vasta