Uputamine

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Uputamine

28 Dets 2016, 16:57

Tere.
5 kordne kortermaja. Olen esimesel korrusel paikneva korteriomandi omanik, Anne Anderson. Teisel korrusel ja minu korteri peal oleva korteriomandi omanik, uputab minu korterit alates aastast 2006 ning jätkuvalt. Sellel saagal ei paista minu jaoks lõppu tulevat, sest probleem justkui ainult minu ja tolle omaniku vaheline asi, majahaldur ja kindlustusfirma laiutavad abitusest käsi. Kõige ulatuslikuma uputuse tagajärjel sain kindlustusfirmast kindlustussumma, mille eest likvideerisin uputuse tagajärgi. Samas olen pidevalt hirmul, et minu remont nullitakse. 2014-28.12.2016 on uputused piirdunud vannitoaga. Majahaldur on käinud minu kutsete peale kohal ja kutsunud omanikku korrale ning likvideerima puudused, minu jaoks kahjuks edutult. Omanik on vene rahvusest ja tema reageering " mul pohhui " mida tänagi ohtrasti kasutati. Vannitoas sai aasta tagasi tehtud remont, seinad ja põrand kaetud kahhelkiviga, ripplagi. WC potti saab kasutada uputuse ajal ainult koos vihmavarjuga. Otsest kahju minu varale ei ole, aga see kahju tekib tänu niiskusele, mis pidevalt laes ja niiskus omakorda loob soodsa pinnase hallitusele.
Minul küsimus " milline ametkond aitab minul probleemi lahendada, kelle poole pöörduda?" Kas Eesti Vabariigis ongi üldse sellist ametkonda või ametit?

Tänan.
Lugupidamisega,

Re: Uputamine

29 Dets 2016, 21:14

Kahjuks ei ole võimalik midagi muud enam soovitada, kui et kahjunõuetega on võimalik pöörduda kohtusse. Majahaldur peaks igakordsed kahjustused kirjalikult fikseerima. Võimalik on tellida ka ekspertiis, mis teeb kindlaks kahjustuste ulatuse ja allikad.’


Vastas Jana Kitter.

Vasta