LKF tegevus

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

LKF tegevus

06 Jaan 2017, 15:06

LKF, ekspert määras auto hinna,millega mina nõus ei olnud.
Samuti ei olnud LKF.nõus läbi rääkima.Hind määrati kahe müügil oleva auto järgi.
Võeti kõige odavama auto hind,mis oli tehniliselt ka viletsam.
LKF.eksperti määratut summa kanti kontole.
Kui helistasin LKF-se.ja küsisin miks nii vastati,et ma pole vaidlust esitanud.
Enne seda tegin LKF-LE.kolm kirjaliku avaldust,ja põhjendasin miks nende pakutud
hind ei sobi.Tegin LKF.liikluskindlustuse lepitusorganile ka avalduse,aga sealt pole veel vastust.
Kuidas ma edasi pean käituma,kuna pakutud hinna eest samaväärset sõdukit ei saa?

Re: LKF tegevus

08 Jaan 2017, 22:14

Lepitusseaduse § 29 lg 1 sätestab, et kui lepitusmenetlus on katkestatud või kui lepitusorgan on sedastanud, et kokkuleppele ei ole jõutud, on poolel õigus pöörduda oma õiguste kaitseks kohtusse. Pool võib lepitusorgani kinnitatud kokkuleppe kohtus vaidlustada juhul, kui lepitusorgan on oluliselt rikkunud lepitusmenetluse normi ja see rikkumine mõjutas või võis mõjutada kokkuleppe sisu. Avalduse lepitusorgani poolt lepitusmenetluse normi olulise rikkumise tuvastamiseks võib esitada lepitusorgani asukohajärgsele maakohtule 30 päeva jooksul kokkuleppe kinnitamise teatavakstegemisest arvates. Avaldus vaadatakse läbi hagita menetluses. Kui kohus tuvastab lepitusorgani poolt lepitusmenetluse normi olulise rikkumise, mis mõjutas või võis mõjutada kokkuleppe sisu, loetakse lepitusorgani kinnitatud kokkulepe tühiseks ning poolel on õigus kohtumääruse jõustumisest alates pöörduda oma õiguste kaitseks kohtusse.
Teil tuleks ära oodata lepitusorgani otsus ja seejärel on Teil õigus pöörduda kohtusse Liikluskindlustuse Fondi poolt hüvitamata kahju nõudmises. Loomulikult peaksite kaaluma kohtusse pöördumise otstarbekust. Ilmselt hilinesite Teile hüvitise maksmise otsusele vaide esitamisega.


Vastas Vambola Olli.

Vasta