Lubadeta sõit

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Lubadeta sõit

06 Jaan 2017, 18:55

Lugu siis selline, et sõitsin autoga koju parkisin ära tulin autost välja panin uksed lukku,ise nägin,et politsei oli mulle järgi tulnud eks nad nägid mind sõitmas.politsei astus minu poole ja mina siis sain aru, et ta tuleb minu juurde. Astusin politseile vastu,politsei palus mul puhuda.puhkusin kõik oli korras olin kaine, küsis veel, et kas auto dokumendid korras vastasin jah küsis load on vastasin, et ära võetud. Kästi autosse istuda ja hakati lubateta sõidu eest pabereid vormistama. Tehti siis roolist kõrvaldamise paber ja paberitesse panti kirja nagu nad oleks mind maantee pealt kinni pidanud. Ma siis küsisin, et miks teie nii kirja panete. Ütlesin neile,et mind te kinni ei pidanud ja mind polnud vaja roolist eemaldada kuna ma parkisin ja olin tuppa minemas kui te minu juurde astusite. Sellepeale vastas politsei, mis vahet seal on, mida me kirja paneme, me nägime sind sõitmas. Ma ei julgenud nendega vaielda ka kuna mul on tingimised peal kartsin n iigi et võin kolmeks kuuks vangimaja sattuda. See juhtus siin kõik minu maja ees paar naabrit nägid pealt. Naabrid käskisidki mul asja uurida ,et kas nii ikka saab. Ette tänades

Re: Lubadeta sõit

06 Jaan 2017, 18:57

Kui Te soovite tutvuda koostatud materjalidega, siis on Teil võimalus pöörduda kohtuvälise menetleja ametniku poole, et Teil võimaldataks tutvuda väärteoasja materjalidega. Juhul, kui Te leiate, et menetleja tegevus on ebaseaduslik, on Teil õigus koostada kirjalik vastulause ja esitada see 15 päeva jooksul kohtuvälisele menetlejale arvates väärteoprotokolli koostamisest. Väärteoprotokollis peab olema märgitud, millal on kohtuvälise menetleja otsus kätte saadav menetleja juures. Kui Te ei nõustu kohtuvälise menetleja otsusega Teie karistamise kohta, siis on Teil õigus otsus vaidlustada 15 päeva jooksul kohtus esitades kohtuvälise menetleja otsuse peale kaebuse maakohtule. Kui politseipatrull sõitis Teile maanteel järele, siis ei ole midagi valesti, kui peale teie peatumist märgiti protokolli, et Te teatud teelõigul juhtisite mootorsõidukit, kuid Teile puudus juhtimisõigus.

Väärteoasjas kohtuvälise menetleja otsuse vaidlustamine on võimalik Väärteomenetluse seadustikus (VTMS) ettenähtud tähtaja jooksul. VTMS § 114 lg 3 ja 4 kohaselt tuleb kaebus maakohtule esitada 15 päeva jooksul alates päevast, mil kohtuvälise menetleja otsus on menetlusosalisele kohtuvälise menetleja juures kättesaadav või kiirmenetluse puhul alates otsuse kättesaamisest. Kui kaebuse esitaja ei ole järginud viidatud tähtaega, siis jäetakse kaebus läbi vaatamata. Te võite esitada kaebuse ja taotleda kaebuse esitamise tähtaja ennistamist, kuid tähtaja möödalaskmist peate põhjendama. Kaebuse esitamine on riigilõivuvaba.


Vastas Vambola Olli.

Vasta