Juhiload

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Juhiload

10 Jaan 2017, 13:40

Läbisin kolme kuu eest edukalt võrumaa autokooli. Peale autokooli läksin Maanteametisse aega kirja panema ja üllatus oli, et minul on kehtiv liikluskaristus. 2015 veebruaris jäin politseile vahele joobes juhtimisega. Karistus selle eest sai kantud sama aasta kevadel. Küsimus selles, et keegi otseselt ei tea milles asi on. Kas see aitaks mul juhilube taotleda, kui ma läbiksin järelkoolituse alkoholi joobes juhtimise kohta? Või oskab keegi soovitada mida ma tegema peaksin, sest praegu on täiesti nõutu seis sellega. Tahaksin teada kas ma saan juhiload või ei sellepärast, et juhilubadest sõltub hetkel minu töökoht.

Re: Juhiload

11 Jaan 2017, 19:10

Liiklusseaduse (LS) § 106 lg 1 kohaselt antakse auto ja mootorratta juhtimisõigus ning esmane juhiluba väljastatakse isikule, kellel ei ole karistatust liiklusseaduse §-s 201, 223, 224, 226, § 227 lõigetes 2–4, §-s 234, 236 või 237 sätestatud väärteo eest või ei ole karistatust karistusseadustiku 23. peatükis sätestatud liiklussüüteo eest või ei ole korduvalt karistatud käesoleva seaduse 15. peatükis sätestatud väärtegude eest.
Karistatust ei ole, kui andmed Teie karistamise kohta on üle antud arhiivi. Teile määratud karistusandmed arhiveeritakse karistusregistris, kui väärteo eest trahvi tasumisest või aresti ära kandmisest on möödunud üks aasta. Kui on tegemist kuriteoga siis andmed Teie karistamise kohta arhiveeritakse, kui karistuse ära kandmisest on möödunud 3 aastat. Kui Te juhtisite mootorsõidukit olles alkoholijoobes, siis võis olla tegemist ka kuriteoga ja sellisel juhul andmed Teie karistamise kohta arhiveeritakse, kui karistuse ära kandmisest on möödunud 3 aastat. Arusaamatuse korral pöörduge karistusregistrisse. Karistusregister on riigi andmekogu, kuhu kantakse andmed karistatud isiku ja tema karistuse kohta. Alates 2012. aastast on karistusregister üleriigilise e-toimiku osa.


Vastas Vambola Olli.

Vasta