Toimetulekutoetus

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Toimetulekutoetus

10 Jaan 2017, 19:47

Mul oleks vaja nõu seoses valla toimetulekutoestusega, Nimelt olen töötuna arvel ja saan vallalt toimetulekutoetust umbes 140 € . Ja kuna mu ema on hooldekodus, mille maksumus on üle 600€, siis läheb sellest toimetulekutoetusest veel 90€ iga kuu ka hooldekodule. Ülejäänud hooldekodu tasu tuleb pensionist ja vald toetab samuti 120 euroga. Ja loomulikult on mul endal ka veel üür ja teised maksud mida maksta ning söögiks enam toimetulekutoetusest ei jätkugi. Kas see on seaduslik, et mulle ei võimeldata suuremat summat valla poolt, et jääks ka midagi toimetulekutoetusest alles?

Re: Toimetulekutoetus

10 Jaan 2017, 19:48

Toimetulekutoetust on õigus saada üksi elaval isikul või perekonnal, kelle kuu netosissetulek pärast eluruumi alaliste kulude mahaarvamist kohaliku omavalitsuse volikogu kehtestatud kulude piirmäärade ulatuses on alla kehtestatud toimetulekupiiri. Toimetulekutoetuse määramisel loetakse perekonnaliikmeteks abielus või abielulistes suhetes olevad samas eluruumis elavad isikud, nende abivajavad lapsed ja vanemad või muud üht või enamat tuluallikat ühiselt kasutavad või ühise majapidamisega isikud. Toimetulekutoetus on riigi abi puudusekannatajatele, mida maksab kohalik omavalitsus. Toimetulekupiiriks nimetatakse summat, mis on vajalik minimaalseks igapäevaseks äraelamiseks ühe kuu jooksul.
Toimetulekupiir sõltub inimeste arvust perekonnas. Toimetulekutoetust makstakse allpool toimetulekupiiri elavatele, sealhulgas ka elukohata inimestele toidu, riietuse ja muude esmavajalike kaupade ja teenuste ostmiseks.
2017. aastal on toimetulekupiiri määr 130 eurot kuus üksi elavale inimesele või perekonna esimesele liikmele ning 104 eurot pere teisele ja igale järgnevale liikmele. Te peaksite pöörduma avaldusega kohaliku omavalituse poole avaldusega ja taotlema toimetulekutoetuse suurendamist viidates asjaolule, et peale kõigi ettenähtud kohustuste kandmist jääb Teile endale vähem, kui on toimetulekupiir. Kohalik omavalitsus ei saa piiramatult suurendada Teile makstavat summat, sest kohalik omavalitsuse aitab tasuda Teie ema hooldekodu kulusid. Kui Te olete töövõimeline, siis peaksite püüdma leida töökohta, et parandada oma majanduslikku olukorda.



Vastas Vambola Olli.

Vasta