ühistu ja lutikad

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

ühistu ja lutikad

17 Jaan 2017, 12:33

Tere!Selline mure,korteris elavad üürnikud ca 7 kuud,enne seda elasid ka teised üürnikud...viimasel aial üürnikud avastasid korteris lutikaid,palju lutikaid,kuid enne pole seal ega prussakaid ega lutikaid ega kedagi olnud)läksin ühistult nõu küsima,mille peale hakkas ta mu peale karjuma et oleme süüdi ja oleme terve majale halba teinud...mõne aja pärast helistas ja karjus ikkagi et meie süüdi,oleme halvad omanikud ja paneme elama halbu üürnike,kuid korter oli alati puhas ja maksud alati makstud(minu meelest ei ole üürnikud halvad)ja karjus et oleme siis ise süüdi,ta tellis firmad mis teeb kogu majas tõrjed ja mina pean maksma selle kogusumma terve maja eest ise?kas ta saab seda nõuda?mida saaks sellises olukorras teha?Tänan

Re: ühistu ja lutikad

18 Jaan 2017, 18:51

Selleks, et esitada Teile nõue kogu kortermaja putukatõrje eest tasumiseks, peaks korteriühistu juhatus tõendama, et lutikad on elamusse tekkinud Teie korterist ja Teie süül. See on ilmselt võimatu ülesanne. Kui asutakse kedagi mingis teos süüdistama, peaksid olema selleks kaalukad tõendid. Kui putukatõrje käigus ikkagi selgub ja leiab tõendamist, et lutikad elamusse on siginenud Teie korterist, siis muidugi võib korteriühistu juhatus panna Teile kohustuse tasuda teostatud putukatõrje eest.
Korteriomandiseaduse § 11 lg 1 p 1 kohaselt on korteriomanik kohustatud:
hoidma korteriomandi reaalosa korras ning seda ja kaasomandi eset kasutades hoiduma tegevusest, mille toime teistele korteriomanikele ületab omandi tavakasutusest tekkivad mõjud. Korteriomanik ei vastuta oma kohustuste rikkumise eest, kui ta tõendab, et rikkus kohustust asjaolu tõttu, mida ta ei saanud mõjutada, ja mõistlikkuse põhimõttest lähtudes ei saadud selle asjaoluga arvestamist või selle vältimist või takistavast asjaolust või selle tagajärgedest ülesaamist korteriomanikult oodata.


Vastas Vambola Olli.

Vasta