Lyconet sooduskinkekaardid ja nende tagastamine

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Lyconet sooduskinkekaardid ja nende tagastamine

17 Jaan 2017, 19:42

Kirjutan Teile suure murega. Nimelt oma tuttava õhutamisel liitusin rumalast peast Lyonessiga ja hakkasin Lyconet Premium Marketeriks, milleks tuli mul tasuda summa 2000€+, mille eest sain ma nö sooduskinkekaarte (millest ma siiani aru ei saa kuidas neid kasutada täpsemalt saab, sest soovitaja loobus ise sellest "ärist" ja lubatud koolitused, abi ja tugi, et saada äri "käima" on puudulik kui üldse seda mulle pakutakse. Saadi raha nö kätte ja sinnapaika ka kõik jäänud on). Taotluse tegin 21.09.16, raha kandsin üle 27.09.16 ja loobuda soovisin praktiliselt kohe, 04.11.2016 (sooduskinkekaarte ei ole tänaseni ma kasutanud ja saaksin need neile tagastada, need on virtuaalsed). Austria peakontor andis heakskiidu kokkuleppe enneaegseks lõpetamiseks, aga raha ei tagastata viidates lepingule, kuhu ma kirjutasin alla, et lõpetades seda raha ei tagastata. Ainuke tingimus raha tagasi saamiseks on läbi nende tarbimise. See on hästi pealiskaudne info, aga kas mul on kuidagigi võimalik enda raha tagasi saada? Olen Lyoness kontoriga pidevalt suhtluses, aga lahendust ei paista tulevat. Samuti ei saadetud mulle mitmekordse küsimise peale lepingut e-maili peale, aga leisin tingimused, mida olin allkirjastanud digitaalselt.
Tööinspektsioonist sain sellise soovituse: Tulenevalt tarbijakaitseseaduse § 3 punktidest 3 ja 5, on mul õigus saada tarbijaõigus- ja tarbimisalast teavet ning nõuda endale tekitatud varalise ja mittevaralise kahju hüvitamist.
Kas mul on võimalik siiski enda raha mingil viisil tagasi saada?

Re: Lyconet sooduskinkekaardid ja nende tagastamine

17 Jaan 2017, 19:43

Teie kirjast nähtub, et Teil oli sõlmitud leping ühiseks tegutsemiseks firmaga Lyoness. Võlaõigusseaduse § 8 kohaselt on leping tehing kahe või enama isiku (lepingupooled) vahel, millega lepingupool kohustub või lepingupooled kohustuvad midagi tegema või tegemata jätma. Leping on lepingupooltele täitmiseks kohustuslik. Te peaksite tähelepanelikult lugema, kes on lepingu teine osapool. Kui lepingu partner on Teie suhtes lepingut rikkunud, siis on Teil õigus esitada nõue teise osapoole vastu, kes lepingut rikkus. Kui lepingu teine osapool on Austrias registreeritud firma, siis tuleks Teil raha tagastamiseks pöörduda kohtusse Austrias. Samas peate silmas pidama, et Te olete allkirjastanud lepingu, milles on sätestatud, et Teie loobumisel ühistegevusest raha ei tagastata. Seega olete Te ise nõustunud sellise lepingu tingimusega. Leping on aga osapooltele täitmiseks kohustuslik. Isegi kohtusse pöördumisel on raha tagastamise võimalus ülimalt kaheldav, sest ilmselt lepingu teine osapool lepingut rikkunud ei ole.


Vastas Vambola Olli.

Vasta